تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۰۷:۰۲:۴۶
کد مطلب : 106584

حمایت معنادار مسئولان سینمایی از معتمدآریا

درحالی که طی سال های اخیر، بسیاری از بازیگران سینما و تلویزیون به واسطه حمایت از ارزش‌ها یا بازی در فیلم‌های انقلابی هدف هتک حرمت عده‌ای قرار گرفته بودند، مسئولان و انجمن‌های سینمایی، ناگهان تصمیم گرفتند تا از یک بازیگر خاص حمایت ویژه کنند!

جمعه هفته گذشته، حضور بازیگری با سابقه دهن‌کجی به ارزش‌های دینی در شهر کاشان، با اعتراض برخی از مردم این شهر مواجه شد.

 

این درحالی است که برخی از رسانه‌های مدعی اصلاحات و اعتدال، دست به فضاسازی زدند و به دروغ مدعی شدند که به این بازیگر توهین شده است. در این خبرسازی‌ها که به نظر می‌رسد با هدف تأثیرگذاری بر فضای انتخابات انجام شده، هیچ سند و مدرکی دال بر توهین مردم کاشان به آن بازیگر منتشر نشده است.

 

اما اتفاق قابل تأمل، بازتاب‌ها و واکنش‌های برخی از مسئولان و اهالی سینما به این خبرسازی‌ها بود به طوری که از وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی و مدیر خانه سینما تا انجمن‌هایی چون انجمن بازیگران و انجمن منتقدان سینما، توهین تخیلی و ثابت نشده به بازیگر مذکور را محکوم کردند و حتی یکی از بازیگران سینما بدون اطلاع از اصل واقعه، معترض‌ها به آن بازیگر را با تروریست‌ها و داعشی‌ها یکی دانست!

 

متأسفانه وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی در شرایطی به این اتفاق واکنش نشان دادند که طی سال های گذشته در مقابل بی‌حرمتی‌های زنجیره‌ای علیه سایر بازیگران ، سکوت کرده بودند.

 

مدیران فعلی و سابق خانه سینما که به امام جمعه شهر کاشان نامه نوشته و به ماجرای مذکور اعتراض کرده اند، به فحاشی‌های گسترده برخی از افراد در فضای مجازی علیه شهاب حسینی و پروانه معصومی و … پس از دیدار با رهبر انقلاب، توهین‌های غیراخلاقی و حتی برخورد فیزیکی با بازیگرانی که در فیلم‌های انقلابی بازی کرده یا حجاب کامل را برگزیده‌اند، سکوت کرده بودند./ کیهان