تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۰۱:۱۴:۰۳
کد مطلب : 94821
تهدید علیه شیعیان بحرین ادامه دارد؛

حمله به مسجد شیعیان در بحرین +تصاویر

حملات تکفیری ها به مساجد شیعیان در شهرهای قطیف و دمام در عربستان باعث افزایش نگرانی اکثریت شیعه درخصوص حمله به مساجد، حسینیه ها و تکه های آنها شده است.

به گزارش “العالم”، نمازگزاران بحرینی بامداد امروز پنجشنبه برای اقامه فریضه نماز در مسجد جامع الخیف حاضر شدند اما با صحنه شکسته شدن درب مسجد، پاره پاره شدن قرآن ها و کتاب های دعا و خرد شدن مُهرهای نماز مواجه گشتند. بر پایه این گزارش به نقل از سایت مراه البحرین، یک شاهد عینی گفت: «بامداد امروز، وقتی برای نماز صبح به مسجد جامع الخیف، بزرگ ترین مسجد روستای الدیر رفتیم، متوجه شدیم که در مسجد شکسته است. وقتی وارد مسجد شدیم قرآن ها را پاره یافتیم. مُهرهای کربلا نیز خُرد شده و کتاب های دعا در مسجد پخش شده بودند.»

 
حملات تکفیری ها به مساجد شیعیان در شهرهای قطیف و دمام در عربستان باعث افزایش نگرانی اکثریت شیعه درخصوص حمله به مساجد، حسینیه ها و تکه های آنها شده است. مردم بحرین به منظور دفاع از مساجدِ خود در برابر هرگونه تجاوز احتمالی، کمیته های دفاع مردمی تشکیل داده اند و بخش زنانۀ مساجد نیز به دلایل امنیتی بسته شده است. گروه تروریستی داعش اخیرا مسئولیت حمله به مساجد شیعیان در شهرهای قطیف و دمام را برعهده گرفت و از عناصر خود خواست تا شیعیان را در هرجایی به قتل برسانند.