تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۲:۱۹:۰۴
کد مطلب : 66499

حمله به مسجد مسلمانان وین +عکس

در ساعات پایانی شب گذشته یکی از مساجد مسلمانان وین در مورد حمله نژادپرستانه و اسلام ستیزان قرار گرفت.

همزمان با افزایش احساسات ضد اسلامی در اروپا روز گذشته یک مسجد در وین مورد حمله عناصر ضد اسلامی قرار گرفت.مسجد جامع تونا در منطقه شماره سه شهر وین که از مراکز تجمع مسلمانان در این شهر محسوب می‌شود در ساعات پایانی شب گذشته مورد حمله نژادپرستانه و اسلام ستیزان قرار گرفت و بر دیوار آن شعارهای ضد اسلامی مانند مرگ بر مسلمانان و مرگ بر اسلام نوشته شد.

امام جماعت این مسجد که از سوی فدراسیون اسلامی آناتولی در اتریش اداره می‌شود بلافاصله پس از انتشار خبر این حمله به مسجد جامع مسلمانان با برگزاری یک نشست خبری در محل مسجد از تمام افراد و شهروندان خواست تا از اقداماتی که باعث ایجاد تحریکات و تعصبات ملی و مذهبی می‌شود خودداری کنند.

وی گفت: اسلام هیچ‌گاه با افراطی‌گری موافق نبوده است. احساس می‌کنیم که این اقدام که برای مسجدی با ۱۲ سال سابقه فعالیت معنوی در شهر وین انجام شده است تنها یک واکنش در برابر حوادث پاریس بوده است. اما باید بدانیم که این اقدامات به هیچ وجه مورد تایید دین اسلام نبوده است.

حمله به مسجد مسلمانان وین +عکس

امام جماعت مسجد تونا ادامه داد: ما با همسایگان مسیحی‌مان همواره در صلح و دوستی بوده‌ایم و هیچگاه مشکلی با یکدیگر نداشته‌ایم. کسانی که این نوشته‌ها را بر روی دیوار مسجد نوشته‌اند نیز بی‌شک بی‌خبر از حقیقت هستند.

منبع: ابنا