تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۲۰:۳۴:۲۶
کد مطلب : 108201
ماجرای "شهرزاد" چند قسمتی می شود؟

حمله به نهادهای امنیتی و دفاع از یک کشف حجاب کرده/ عصبانیت سرافراز از چیست؟!

شگفت آورتر اینکه او در قسمتی از دفاعیه خود از میرقلی خان، و تاختن به یک نهاد امنیتی به “عملیات روانی علیه رسانه ملی” اشاره می کند و در بخش دیگری از گفت و گویش، هدف نهایی طراحان عملیات روانی مدنظر خود را نه صداوسیما بلکه “آسیب زدن به نظام” می داند!

عصر آبادان- محمد سرافراز رییس سازمان صداوسیما اخیرا به بهانه دفاع از یکی از کارکنان سابقش، حملات تندی علیه یک نهاد امنیتی کشور انجام داده است.

سرافراز در مصاحبه ای که چند روز پیش انجام داد، ضمن حمایت تمام و کمال از شهرزاد میرقلی خان، بازرس ویژه سابق او در صداوسیما گفت: “عوامل یک دستگاه امنیتی با فراخواندن وی و بیان این‌که چرا کتاب چاپ کرده یا چرا با رسانه‌ها مصاحبه کرده است، از خانم میرقلی‌خان خواستند کشور را ترک کند. چنین برخوردی با ایشان غیرمنطقی بود چون کتاب نوشته شده سند محکومیت آمریکاست، وی به توصیه‌ ما کتاب نوشت چون بسیاری از زندانیان در آمریکا جرات نگارش آنچه را برآنها گذشته است، ندارند لذا این آقایان بایستی توضیح دهند چرا با ایشان چنین برخوردی داشته‌اند. ابتدا اتهام مضحک جاسوسی زدند و بعد که مدرک نداشتند، حرف خود را پس گرفتند.”

شهرزاد میرقلی خان پیش از این مدیر روابط عمومی شبکه پرس تی وی بود که پس از ارتقاء سرافراز به ریاست صداوسیما، بازرس ویژه او شد. حمایت سرافراز از میرقلی خان در حالی است که وی اخیرا پیش از عزیمتش به عمان، در فیلمی اینگونه عنوان می کند که در جمهوری اسلامی فقط یک مرد وجود دارد و آنهم محمد سر افراز است و پس از خروج از کشور، کشف حجاب کرده است. چنین اظهارات و حمایتی تا کنون از زبان سرافراز در وصف هیچ یک از مدیران زیر دست او شنیده نشده است.

اما نکته قابل تامل در مورد اظهارات سرافراز حمله تند و بی سابقه اش به یک نهاد امنیتی است. سرافراز این نهاد امنیتی را به صراحت به “برخورد غیرمنطقی” و اتهام زنی مضحک” به میرقلی خان متهم کرده و خروج بازرس ویژه خود از کشور را خواست این نهاد دانسته است.

سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که اولا چرا رئیس سازمان صدا و سیما از یکی از کارکنان پیشین خود که پس از خروج از کشور بلافاصله کشف حجاب هم کرده، چنین حمایت می کند؟ آیا اینکه میرقلی خان سابقه زندانی شدن در آمریکا و حمایت مسئولان وقت کشورمان از خود را دارد، دلیل کافی برای مبرا دانستن وی از هر گونه اشتباهی است؟

ابهام دیگر، اصرار سرافراز بر حمله به یک نهاد امنیتی کشور به بهانه دفاع از بازرس مساله دار خود است. اتهاماتی که رییس رسانه ملی درباره این نهاد امنیتی به کار برده تامل برانگیز است.

شگفت آورتر اینکه او در قسمتی از دفاعیه خود از میرقلی خان، و تاختن به یک نهاد امنیتی به “عملیات روانی علیه رسانه ملی” اشاره می کند و در بخش دیگری از گفت و گویش، هدف نهایی طراحان عملیات روانی مدنظر خود را نه صداوسیما بلکه “آسیب زدن به نظام” می داند!

حمله به نهادهای امنیتی و دفاع از یک کشف حجاب کرده/ سرافراز به دنبال چیست؟!

سرافراز در قسمتی از مصاحبه اش گفته: “اتهامات و برچسب‌هایی که در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در مورد وی مطرح شده مانند جاسوسی، اختلاس، نفوذی و داشتن روابط نامشروع ناشی از بداخلاقی است، دیگر اتهامی نبود که به ایشان نچسبانده باشند چنین برخورد و برجسته‌سازی آن در سطح برخی رسانه‌ها نشان می‌دهد طراحان عملیات روانی علیه رسانه ملی پروژه ویژه‌ای را در دست اقدام دارند این در حالی است که با گذشت یک ماه از موضوع و حتی برخوردهای غیرقانونی نظیر به سرقت بردن لپ‌تاپ و عکس‌های شخصی ایشان و عدم ارائه پاسخ قانع‌کننده و حتی ندادن یک برگ توضیح از سوی نهادهای ذی‌ربط لازم دانستم توضیحاتی را در این خصوص ارائه کنم.” او سپس افزوده است که “به نظر من، هدف نهایی طراحان عملیات روانی صرفا صداوسیما نیست بلکه در اصل آنها به دنبال آسیب زدن به نظام هستند.”

آیا از نظر رییس سازمان صداوسیما، یک نهاد امنیتی کشور با جوسازی علیه رسانه ملی به دنبال آسیب زدن به نظام است؟! واقعا سرافراز از این جوسازی اخیر خود چه هدفی را دنبال می کند؟

اینها همه در حالی است که متاسفانه بعد از خروج شائبه دار شهرزاد میر قلی خان بازرس ویژه محمد سرافراز از ایران و کشف حجاب وی، شینا شیرانی یکی از مجریان زن شبکه پرس تی وی پس از خروج از ایران مطالب عجیب و زننده ای را پیرامون یکی از مدیران این شبکه در رسانه های ضد انقلاب مطرح کرده که البته این موارد نیز هنوز با واکنش رئیس رسانه ملی مواجه نشده است.

منبع:صراط