تاریخ انتشار خبر: ۱ , شهریور, ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۸:۳۷
کد مطلب : 122923

حمله ساختگی داعش به پراگ! +تصاویر

گروهی از مخالفان پذیرش پناهجویان در جمهوری چک اقدام به نمایش ساختی یک حمله تروریستی کردند که وحشت فراوانی در میان گردشگران بوجود آورد.

گروهی از مخالفان پذیرش پناهجویان در جمهوری چک اقدام به نمایش ساختی یک حمله تروریستی کردند که وحشت فراوانی در میان گردشگران بوجود آورد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از راشاتودی؛ گروهی از مخالفان پذیرش پناهجویان در جمهوری چک، با اجرای نمایشی ساختگی سعی در ترویج اسلام هراسی  میان مردم داشتند که با دخالت به موقع پلیس نیمه کاره پایان یافت.

این افراد در میدان مرکزی پراگ گردهم آمدند با ریش‌های بلند مصنوعی، لباس و خودروی نظامی، شتر، اسلحه‌های تقلبی اعمال و حرکات داعش را تقلید کردند. آنها تظاهر کردند در حال شلیک هوایی هستند و با این اقدامات ترس و وحشت زیادی میان گردشگران که از ماجرا هیچ اطلاعی نداشتند بوجود آوردند.

پلیس پراگ از پیش در جریان نمایش اعتراضی این جوانان قرار داشت و مجوزهای لازم را در اختیار آنها قرار داده بود؛ اما زمانیکه جوانان قصد داشتند صحنه اعدام به روش داعش را بازسازی کنند، مردم به شدت وحشت‌زده شدند و پلیس برای پایان دادن به آشوب پیش آمده، دستور توقف نمایش را صادر کرد.

برگزار کنندگان این نمایش احمقانه مدعی شدند این کار را انجام دادند تا به مردم جمهوری چک بگویند اگر کشورشان به دست مسلمانان افتد به چه شکل درخواهد آمد.

یک گردشگر بلژیکی که از نمایش داعش در پراگ به وحشت افتاده بود گفت: من اهل بلژیک هستم، کشوری که همین اواخر قربانی تروریسم شد. به شما می‌گویم حتی بازسازی این اعمال هم کار خطرناکی است.

برگزارکنندگان نمایش داعش، جوانانی بودند که در گروه‌های ضد اسلامی و اشاعه اسلام هراسی عضویت داشتند.