تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۲۱:۱۴:۱۵
کد مطلب : 32441

حمله هوایی ارتش عراق به مواضع داعش

نیروی هوایی ارتش عراق مواضع عناصر تروریستی داعش در مرکز شهر تکریت را بمباران کرد.

به نقل از شبکه اسکای نیوز، ارتش عراق در راستای مبارزه با تروریسم، لحظاتی قبل مواضع عناصر مسلح داعش در مرکز شهر تکریت را هدف حملات هوایی قرار داد.نیروهای ویژه ارتش عراق با پشتیبانی نیروی هوایی این کشور به استان نینوا رسیده و هم اکنون در انتظار صدور دستور آغاز  عملیات پاکسازی این استان از تروریست‌ها از سوی مرکز فرماندهی خود در بغداد هستند.

خبرنگار شبکه العالم نیز گزارش داد که در پی حملات هوایی نیروهای ارتش عراق، عناصر داعش خیابانهای موصل را ترک کردند و به سوی منطقه ربیعه عقب نشینی کردند. منطقه ربیعه در ۱۲۵ کیلومتری غرب موصل و در مرز سوریه قرار دارد.

منابع خبری در عراق گزارش دادند که نیروهای امنیتی این کشور موفق شده‌آند دو منطقه “حی القدس” و التحریر در موصل را آزاد کرده و از وجود تروریست‌ها پاکسازی کنند.

گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش طی روزهای گذشته با حمله به استان نینوا، کنترل شهر موصل در این استان را در دست گرفته بود و سپس به‌ سمت استان صلاح‌الدین در عراق سرازیر شده و بخش‌هایی از آن را به اشغال خود درآورد.

یک روز پس از اشغال این مناطق، ارتش عراق موفق شد کنترل شهرهای تکریت و کرکوک را در دست خود بگیرد و از اختیار عناصر تررویستی خارج کند.

منبع: تسنیم