تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , تیر, ۱۳۹۵ | ۰۸:۴۱:۵۱
کد مطلب : 119430

حواشی سفرروحانی به کرمانشاه +تصاویر

موضوع سفر رئیس‌جمهور به استان کرمانشاه از چندی پیش مطرح شد که حاشیه‌های رخ داده و ابعاد مختلف آن از زوایای مختلفی قابل بررسی است

موضوع سفر رئیس‌جمهور به استان کرمانشاه از چندی پیش در رسانه‌های مختلف مطرح شد که از زوایای مختلفی قابل بررسی است. استان کرمانشاه به‌واسطه اینکه بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب، سینه ستبر ایران اسلامی است؛ در دوران هشت سال دفاع مقدس در خط مقدم دفاع در مقابل دشمن قرار داشت و آماج حملات ویران‌گر دشمن بعثی که کشنده‌ترین تجهیزات نظامی و‌ جنگی را از ده‌ها کشور جهان دریافت می‌کرد، قرار گرفت.

مردم این استان سلحشور و وفادار به اسلام و انقلاب با تعصب و غیرت دینی از میهن اسلامی دفاع کرده و در برهه‌های مختلف دین خود را به کشورشان و نظام اسلامی ادا کردند. استان کرمانشاه با داشتن مردمانی فهیم، متدین، بافرهنگ، متمدن، انقلابی و میهمان‌نواز همواره در رقم زدن برگ‌های زرین در تاریخ این مرز و بوم به‌خوبی نقش‌آفرینی کرده و همین مردم در انتخابات ریاست جمهوری بیشترین رأی را به حجت‌الاسلام حسن روحانی دادند.

*سفر دیرهنگام دولت یازدهم به کرمانشاه

سفر هیأت دولت به استان کرمانشاه بسیار دیر انجام گرفت و این در حالی است که برخی استان‌های برخوردار که نیازهای حیاتی همچون کرمانشاه ندارند، مصوبات سه سال پیش سفر دولت به استانشان را به بهره‌برداری رسانده‌اند و نکته دیگر این است که بیکارترین استان کشور در آستانه سفر دولت یازدهم با یک بی‌وفایی از سوی دولت‌مردان مواجه شده است که بر این اساس دولت در پیشنهاد پروژه‌های کلان به مجلس، راه‌آهن کرمانشاه و منطقه آزاد تجاری قصرشیرین را مصوب نکرده است و بنا بر گفته نمایندگان مردم استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، نوبخت قول مساعد مبنی بر انجام این ۲ مورد را از قبل داده که البته به آن عمل نکرده است‌.

*اقدام غیرسیاسی نمایندگان کرمانشاه در دفاع از حق مردم

تحقق این مصوبات می‌توانست در توسعه همه‌جانبه استان مظلوم و‌ محروم کرمانشاه بسیار موثر باشد که بر همین اساس نمایندگان مردم استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی هماهنگ و یک‌صدا در آستانه سفر دولت اعلام کردند که در این شرایط نامهربانی دولت در حق مردم این خطه به استقبال رئیس‌جمهور نمی‌روند و این یک اقدام غیرسیاسی و برای دفاع از حقوق مردم است.

*اقدامات خلاف شعارهای دولت تدبیر و امید

مجمع نمایندگان اعلام کرده‌اند در صورت تغییر رویکرد دولت هیچ غرض شخصی ندارند و‌ دولت را در این سفر با تمام توان مشایعت خواهند کرد. با این اوصاف نکات دیگری نیز قابل مداقه است که از جمله آن می‌توان به برخی از تشریفات غیرضروری اشاره کرد. برخی از نهادها و دستگاه‌ها برای استقبال از رئیس‌جمهور به کارکنان خویش اعلام کرده‌اند در مراسم هیأت دولت حضور یابند و حق مأموریت نیز دریافت کنند که این امر با رویکرد شعارهای دولت و کارگزاران نظام اسلامی هم‌خوانی ندارد.

حاشیه‌های سفرروحانی به کرمانشاه+تصاویر

حاشیه‌های سفرروحانی به کرمانشاه+تصاویر

از سوی دیگر برخی از مسؤولان نیز برای نشان دادن وفاداری خویش به دولت به‌جای کارکردن، ایجاد اشتغال و تحول‌آفرینی که منجر به محبوبیت دولت می‌شود، با اقدامی نادرست به بخش‌های زیرمجموعه فشار آورده‌اند تا جمعیت زیادی در سفر رئیس‌جمهور در مراسم استقبال شرکت کنند.

اقدامات دیگر همچون استفاده از امکانات عمومی برای رونق مراسم استقبال تنها فریب دادن دولت‌مردان است، چراکه استقبال باید متشکل از افرادی باشد که به‌دور از تحمیل و تهدید و یا تشویق و وعده و وعید به این مراسم بیایند. سفر رئیس‌جمهور نباید یک کاروان فرمایشی، تبلیغاتی و نمایشی باشد، بلکه مرهمی باید بر زخم‌های متعدد موجود بر پیکره این استان توسط دولت گذاشته شود.

برخی افراد نیز با اقدامی عجیب اقدام به چاپ بنرهایی کرده‌اند که در نوع خود موجب شده توسط افراد بسیاری مورد انتقاد و البته تمسخر قرار بگیرد. در این بنرها عنوان ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی! درج شده است که این ستاد دیگر در این زمان نه وجاهت قانونی و نه وجود خارجی دارد، چراکه زمان انتخابات گذشته و اینک نیز در انتخابات قرار نداریم. البته بدسلیقگی اینجا بیشتر مشخص می‌شود که حتی سطل آشغال شهری را از زیر داربست محل نصب بنر کذایی جابه‌جا نکرده‌اند تا به نوعی احترام رئیس‌جمهور کشورمان در نوع بصری برای شهروندان حفظ شود.

حاشیه‌های سفرروحانی به کرمانشاه+تصاویر

بخشی از مشکلات این منطقه بی‌شک ناشی از سوءمدیریت دولت‌های قبل و یک درد مزمن است، اما بخشی نیز حاصل بی‌تدبیری برخی مسؤولان در دولت راست‌گویان است. دولت در سفر به پایتخت مقاومت و دروازه نجف باید همه موضوعات مذکور را مورد توجه قرار بدهد و در این‌صورت است که می‌تواند رضایت عمومی را کسب کند.

براساس گزارش فارس، رئیس دولت در نظام اسلامی باید مراقب زیرمجموعه‌های خویش باشد تا چنین اقدامات و موضوعاتی همچون فیش‌های حقوقی، وعده‌های نافرجام برجام و… اعتماد عمومی را خدشه‌دار نکند و البته ذکر این نکته الزامی است که مردم باصفا، میهمان‌نواز و خون‌گرم استان کرمانشاه بنا بر رسم نیاکان خویش قطعا با میهمان خویش بدرفتاری نمی‌کنند و دولت باید قدر این نجابت و صبوری مردم را بداند و با سرلوحه قرار دادن تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای خدمت به مردم و پیشرفت این آب و خاک گام‌های اساسی و به‌دور از شعار بردارد.

امید است این سفر با تمام تردیدهایی که نسبت به مفید بودن آن وجود دارد، دستاوردهای خوبی برای استان شهیدپرور و پهلوان‌خیز کرمانشاه داشته باشد و بی‌شک افکار عمومی براساس واقعیت‌های ملموس و به‌دور از هر گونه جنجال رسانه‌ای و القای تبلیغاتی قضاوت خواهند کرد.