تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۰:۳۴
کد مطلب : 93298
در سکوت مرگبار مجامع بین‌المللی؛

حکایتی‌ تلخ از کودکان در چنگال‌ داعش/ شکنجه‌ نوجوانان با برق +فیلم

شبکه انگلیسی بی بی سی که عادت دارد برای تروریست‌های داعش از الفاظی چون “اسلامی” و “اسلام‌گرا” استفاده کند، در گزارشی که از شکنجه نوجوان سوری به دست تروریست‌ها پخش می‌کند هیچ اشاره‌ای به حامیان اصلی تروریست‌ها نمی‌کند.

به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز، زسانه‌های غربی هر روز با انتشار جنایت جدیدی از تروریست‌های تکفیری داعش، بدون آنکه به حامیان واقعی این تروریست‌ها بپردازند، به سبک و شیوه مدرن خود به مذهب و نمادها و آئین‌های مذهبی می‌تازند.

 

شبکه انگلیسی بی بی سی با پخش گزارشی از شکنجه یک نوجوان سوری به دست تروریست‌های داعش و با استفاده از واژه‌های “اسلامی” و “اسلام‌گرا” و نمادهای مذهبی، تلاش کرده است که مذهب و دین اسلام را عامل جنایات تروریستی معرفی کند.

 

در فیلمی که این شبکه از تروریست‌ها ساخته، در کنار شکنجه کردن این نوجوان، تصاویری از نمادهای مذهبی و نماز خواندن و قرآن خواندن به نمایش گذاشته شده است.

 

در این فیلم که با گوشی تلفن همراه گرفته شده، تروریست‌های داعش در حال شکنجه یک پسربچه ۱۴ ساله سوری به نام احمد هستند. این تصاویر را فردی گرفته که قبلا با داعش همکاری می‌کرده است. در این فیلم پسر بچه‌ای نشان داده می‌شود که در حال کتک خوردن است و از دست آویزان شده است.

 

شبکه انگلیسی بی بی سی که عادت دارد در چنین مواقعی از واژه “اسلام‌گرا” استفاده کند، نوشت: «سازمان ملل متحد گروه داعش و سایر گروه‌های اسلامگرای مستقر در سوریه و عراق را به شکنجه و کشتن کودکان متهم کرده است.»

 

بی بی سی برای جبهه النصره هم به جای واژه “تروریست” از واژه “اسلامگرا” استفاده کرد: «نوجوان دیگری هم به بی‌بی‌سی گفته است که چگونه در ۱۵ سالگی برای گروه اسلامگرای جبهه نصرت که با القاعده مرتبط است جنگیده و شماری را کشته است.»

 

 

 

 

شوک الکتریکی

 

در این فیلم که با موبایل گرفته شده احمد، نوجوان ۱۴ ساله چشم بند دارد، و دو مرد هم با چهره های پوشیده و لباس سرتا پا سیاه دیده می‌شوند. یکی از این مردها یک چاقو و یک تپانچه در دست دارد. دیگری با کلاشنیکفی در دست در حال قدم زدن است. آنها احمد را از دست از سقف آویزان کرده و در حال زدن او هستند.

 

احمد تنها ۱۴ سال داشت که پیکارجویان [تروریست‌ها] داعش او را دستگیر و شکنجه کردند.

 

او به ما گفت: «آنها مرا شلاق می‌زدند. برای این که اعتراف کنم به من برق وصل می‌کردند. من هم به آنها همه چیز را گفتم.»

 

 

 

 

خاطره تلخ احمد

 

در شهر رقه در شمال سوریه که در کنترل داعش است، احمد برای گذران زندگی نان می‌فروخت.

 

دو مرد که احمد آنها را می شناخت از او خواسته بودند تا کیفی را در نزدیکی یکی از محل‌های گردهمایی داعش قرار دهد. از او برای کارگذاشتن یک بمب استفاده کرده بودند.

 

سن و سال او برای شکنجه‌گرانش اصلا مهم نبود و او را دو روز شکنجه کردند.

 

 

ویدئو/ گزارش خاص بی بی سی

 

 

احمد به بی‌بی‌سی گفت: «زمانی که به من برق وصل می‌کردند، فریاد می‌کشیدم و مادرم را صدا می کردم. اما به محض داد زدن یکی از شکنجه گران ولتاژ را بیشتر می‌کرد.»

 

«آنها وانمود می‌کردند که مذهبی هستند، اما کافرند. سیگار می‌کشیدند. وانمود می کردند که قوانین اسلام را اجرا می‌کنند، اما این طور نبود. آنها می‌زدند و می‌کشتند.»

 

احمد به مرگ محکوم شده بود. اما مامور اعدام دلش به حال او می‌سوزد و اجازه می‌دهد فرار کند.

 

احمد می‌گوبد: “«بندرت می‌توانستم بخوابم. زمانی که به ترکیه رسیدم تمام مدت کابوس داشتم. تحت درمان قرار گرفتم. اما باز هم نمی‌توانستم بخوابم. هنوز هم تمام مدت درمورد آن چه که گذشت کابوس می‌بینم.»

 

«هر وقت چشم‌هایم را می‌بندم، کابوس را می‌بینم وبعد تا صبح خوابم نمی‌برد.»

 

 

 

 

داعشی دیروز، پشیمان امروز

 

با مردی که از احمد در زمان شکنجه فیلم گرفته بود، ملاقات کردم. او از همان زمان گروه داعش را ترک کرده و می‌گوید بشدت از آن چه کرده پشیمان است و امیدوار است که مردم او را ببخشند.

 

او گفت که این فیلم برای اهداف تبلیغاتی گرفته شده است.

 

از سرنوشت دو مردی که در زمان فیلمبرداری احمد را شکنجه می کردند خبری در دست نیست.

 

 

 

 

آن‌ها که نسلی را فاسد می‌کنند

 

به نوشته بی بی سی، داعش آموزش عرفی را متوقف کرده و به جای آن مدارسی به سبک نظامی ایجاد کرده که در آنها به کودکان آموزش عقیدتی می‌دهند و برای کشتن تربیت می‌کنند.

 

در یک ویدیوی تبلیغاتی داعش کودکان و شماری نوجوان نشان داده می‌شود که تمرین نظامی می‌بینند و به آنها آموزش تیراندازی داده می‌شود.

 

به کودکان فیلم‌های سر بریدن نشان داده می‌شود و آنها را در کشتار شرکت می‌دهند.

 

 

 

 

خالد، البته این اسم واقعی او نیست، در حال حاضر ۱۷ ساله است. او دو سال پیش برای جبهه نصرت که وابسته به القاعده است، در سوریه جنگید.

 

بعد مجبور شد به داعش بپیوندد. او اکنون از آن گروه جدا شده اما در آن زمان، شرکت در جنگ، برای او راه و رسم مرد شدن بود.

 

او گفت که داعش مشخصا کودکان را برای جنگیدن در نظر دارد: «پیکارجویان [تروریست‌ها] بالغ در بین نیروهای داعش در اقلیت هستند. در کلاس آموزشی من اکثر افراد ۱۵، ۱۶ ساله بودند، حتی بعضی‌ها ۱۳ یا ۱۴ سال داشتند. این گروه سنی خیلی بیشتر مشتاق هستند که برای رضای خدا بجنگند.»

 

داعش زندگی مردم را در سوریه و عراق زیر و رو کرده است، اما تاثیرات این گروه تنها محدود به آنچه که الان دیده می‌شود، نیست.

 

این تباهی یک نسل است. در لوای داعش، کودکان تبدیل به مردان جوانی می‌شوند که برای کشتن و نفرت آموزش دیده‌اند. این نسل برای سوریه و عراق در سال‌های آتی مشکل ساز خواهد بود.

 

 

 

 

در گزارش بی بی سی هیچ اشاره‌ای به حامیان اصلی تروریست‌ها نشده است.

 

تروریست‌های داعش با حمایت‌های مالی و نظامی آمریکا، ترکیه، عربستان و قطر در سوریه پرورش یافتند تا حکومت سوریه را نابود کنند اما پس از چندی این تروریست‌ها با جنگ با دیگر شورشیان سوری و اشغال بخش‌هایی از عراق و اقدامات تروریستی در دیگر کشورها، کشورهای غربی و پادشاهان منطقه را به دردسر انداختند.

 

دولت آمریکا اکنون نیز در حال آموزش دادن به تروریست‌های دیگر برای مقابله با بشار اسد است. تروریست‌ها با عنوان “شورشیان مخالف بشار اسد” با سرمایه پادشاهان منطقه و آموزش افسران آمریکایی در ترکیه، قطر، اردن و آمریکا برای روزها و ماه‎‌های آینده تربیت می‌شوند.