تاریخ انتشار خبر: ۲ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۸:۵۸
کد مطلب : 74720

خاتمی عزادار شد

فاطمه خاتمی، دختر بزرگ آیت الله سید روح الله خاتمی و خواهر رییس جمهور اسبق کشورمان (صبح شنبه) دارفانی را وداع گفت.

 فاطمه خاتمی، دختر بزرگ آیت الله سید روح الله خاتمی و خواهر سیدمحمد خاتمی رییس جمهور اسبق کشور دقایقی قبل (صبح شنبه) دارفانی را وداع گفت.

به گزارش سایت محلی یزدی نیوز، وی به علت بیماری سرطان درگذشت. او مادر شهید و از فعالان فرهنگی و قرآنی به شمار می رفت.

چندی پیش خواهر او، سیده مریم خاتمی و همسر امام جمعه ی فقید یزد در یادداشتی در شخصیت او چنین نوشت:
«حتی دختر بزرگ آیت الله سید روح الله خاتمی بودن نیز باعث نشده تا خواهر رئیس جمهور اسبق ایران، گرفتار غرور کاذب شود، و دست از تلاش بکشد و کار نکند!
هیچگاه به دنبال و در جستجوی پست و منصب سیاسی نبود، سهمی هم از انقلاب و جنگ نمی خواست. خیاطی، برش های دقیق هنرمندانه، و اینک بافتنی های زیبا در بستر بیماری شدید و در تخت بیمارستان و هنگامه دست و پنجه نرم کردن با بیماری کشنده و پیشرفت کرده سرطان!
دستهای چروکیده و بیمار «مادر شهید حسن خلیلی» هنوز هم با هنرمندی، بر کامواها، جان و روح و زیبایی می بخشد، بافتنی های زیبایی که مدام اهداء گشته و دست بدست می شود؛ و اما در هنگامه دعواهای سیاسی و جناحی، اینگونه بودنها، و این زندگی های هنرمندانه و صادقانه و مردمی، مورد تقلید و الگوی دختران نسل امروز قرار نمی گیرد!
انتهای پیام/ط
  1. امیر می‌گه:

    هرچندبایداعلام نمایم درشخصیت والای مرحوم آیت الله خاتمی واین مادرشهیدشک وتردیدی نیست” شخصیت ولایتمدارحضرت آیت الله سیدروح الله خاتمی راازاینجابایدشناخت که بارهافرمودند:مواظب فرزندمن(سیدمحمدخاتمی)باشیدچون اوغرب زده است.

  2. امیر می‌گه:

    امیدوارم رسانه ها مراسم ترحیم خانواده دکتراحمدی نژادوخاتمی راپوشش ومقایسه نمایندتاشاهد محبوبیت بی نظیردکتراحمدی نژادباشند.ومشت محکمی باشدبردهان دشمنان رییس دولت مردمی نژاد”