تاریخ انتشار خبر: ۹ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۶:۵۹
کد مطلب : 42688

خاطرات زنان اسیر در دست داعش+عکس

بعد از حمله وحشیانه گروه داعش علیه ایزدی ها به شهر سنجار، آنها مجبور به ترک خانه خود شدند. این اتفاق و پوشش جهانی آن ، باعث شد تا توجه جامعه جهانی به این گروه از مردم عراق جلب شود و کمک های انسان دوستانه به دست آنها برسد.

خاطرات زنان اسیر در دست داعش+عکس

به گزارش  عصر آبادان، پایگاه دیلی بیست گزارش داد: بسیاری از زنان و دختران ایزدی توسط داعش به گروگان گرفته شدند. گزارش‌ها حاکی از آن است که آنها شرایط بسیار بدی در زندان‌های مخفی داعش دارند و بعضا توسط این گروه بعنوان کنیز فروخته می شوند و سرنوشت بسیار بدی در انتظار آنهاست.

زنانی که موفق به فرار از زندان های داعش شده اند به بیان خاطرات خود پرداخته اند.آنها به رسانه ها گفتند :
« زنان و دخترانی که در زندان‌های موصل توسط داعش نگه‌داری می شوند ، دو گزینه پیش رو دارند ، یا اینکه بعنوان برده به اعضای داعش فروخته شوند یا اینکه هر روز در زندانهای داعش مورد تجاوز قرار می گیرند و این برای آنها به معنای مرگ تدریجی است.»
 این زنان گفتند قیمت فروش دختران به اعضای داعش حداقل ۲۵ دلار و حداکثر ۱۵۰ دلار است.
گفتنی است، بعد از محاصره موصل توسط گروه داعش ، این گروه از زندانهای این شهر برای نگه داری زنان استفاده می کند. عده زیادی از این زنان توسط گروه های قاچاق انسان ، به کشورهای دیگر منتقل می شوند.

گزارش ها از عراق حاکی از آن است که علاوه بر زنان ایزدی ، زنان ترکمن و مسیحی نیز چنین سرنوشت شومی دارند و تعداد آنان ، بسیار زیاد است.

انتهای پیام/ ط