تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۰:۰۹:۰۲
کد مطلب : 85522
سردار عروج مطرح کرد:

خاطره ی سفر به آمریکا با حضرت آقا/ رهبری خطاب به مسئولین آمریکایی: شما یک جسم فاسد بی جان مفلوک هستید

زندگی رهبری، از ساده زیستی موج می زند. تاثیرگذاری کلام آقا هم ناشی از این ساده زیستی است. رهبری، هم علم دارد هم نور، اما این نور است که نفوذ در کلام می دهد.

به گزارش عصر آبادان  به نقل از آناج، به بهانه سفر سردار خسرو عروج، فرمانده پیشین سپاه ولی امر به تبریز و باز گو شدن ورقی از خاطرات همنشینی با رهبر معظم انقلاب، گفتگویی با وی داشتیم. متن این گفتگو به شرح ذیل می باشد:

 

پیچ حساس انقلاب را چطور می بینید؟ چطور می توان از این پیچ حساس تاریخی به سلامت عبور کرد؟

 

وضعیتی که در عالم بوجود آمده و ادامه دار است، به تعبیر عقلا و علما عین معجزه است. معجزه زمانی معجزه است که بدست کسانی محقق شود که ارتباطی با فرمانده این معجزات یعنی خود خداوند داشته باشد. سوال اساسی اینجاست که ارتباط بین خدا و انسان چطور اصلاح می شود که انسان این طور بتواند در عالم خاکی تاثیر گذار باشد. از هر کسی سوال بکنید، حتی آدم های بظاهر بد هم آرزو دارند که با نیک بختی این دنیا را ترک کنند.

 

حتی فکر به این موضوع هم می تواند سعادت انسان ها را تغییر دهد. واقعا کسانی که در این مسیر حرکت کردند به زندگی پس از مرگ فکر می کردند. ما که هستیم و کجا خواهیم رفت؟ نسل جوان ما و حتی نسل های پیر می توانند با اهمیت جلوه دادن این دو سوال در خود و دیگران، بهره ی کافب و وافی را برده و سعادت مند بشوند. دلیل اینکه انقلاب اسلامی علی رغم فشارهای گوناگون سر پا ایستاده است، اینست که تفکرات الهی بر این انقلاب سایه افکنده و انقلاب مدیون چنین رویکردی است. انقلاب یک زیر بنای اخروی دارد. اگر ما این نگاه اخروی را در همه ی زمینه ها از جمله تصویب قوانین، نصب کارگزاران و مطالبه ی آرمان ها و نیازهای مختلف انسانی، در کشور تقویت کنیم، ما پیروز خواهیم بود.

 

امام می فرماید اگر در مبارزه با خود موفق شدید، بر تمام دشمنان عالم پیروز خواهید بود

 

دنیا اذعان می کند که هیچ مکتبی غیر از مکتب اسلام ناب، نیست که بگوید اگر زنده باشیم هم پیروزیم اگر مرده باشیم هم پیروز خواهیم بود. از حضرت امام(ره) سوال کردند که فلسفه ی جنگ شما چیست؟ ایشان فرمودند انا لله و انا الیه راجعون.. وقتی صفحه ی نگاه ما الهی شد، فرمانده این صحنه ما را حمایت می کند. دلیل پرنفوذ بودن و تاثیرگذاری بیانات امام و رهبری عزیز هم اینست که آنها یک کلمه خلاف کلام خدا و معصوم حرف نمی زنند. اگر غیر از این بود، رئیس جمهور امریکا اعتراف نمی کرد که رهبر ایران در عرض یک ساعت سخنرانی، می تواند تمام نقشه های ما را بی اثر کند! همه ی دنیا اعم از شیعه و سنی و مسلمان و مسیحی و.. به صحبت های رهبری گوش فرا می دهند.

 

جوان ها می توانند بهترین انسان های این دوران را که شهدا هستند الگو قرار دهند. جوان ها باید بروند و سیره ی زندگی شهدا را تفحص کنند. شهدا اول با خود مبارزه کردند بعد سراغ مبارزه با دشمن بیرونی رفتند. امام می فرماید اگر در مبارزه با خود موفق شدید، بر تمام دشمنان عالم پیروز خواهید بود. یک نفر با این روحیه می تواند با تمام دشمنان خارجی مبارزه کند. اما اگر ما دارای پیشرفته ترین تجهیزات و مکانیزم جنگی بوده اما فاقد چنین فاکتوری باشیم، یک دشمن کوچک هم می تواند ما را از پای در آورد.

 

دلیل تاثیر کلام رهبری اینست که از ناحیه ی خداوند تبارک و تعالی سخن می گویند

 

 

ما چندین سال وقت لازم داریم تا در زمینه علوم روز به سر حدات غرب رسیم. اما اگر نگاه اخروی داشته باشیم خداوند عنایت می کند و پیشرفت های انقلاب اسلامی با سرعت هرچه بیشتر به اوج خواهد رسید. الته اگر وظائف خود را به گردن دیگران بیاندازیم از نگاه اخروی خارج شده ایم. اگر ساده زیستی و حمایت از مستضعفین را فراموش بکنیم از نگاه اخروی خارج شده ایم و نباید انتظار ترقی این جبهه را داشته باشیم.

 

امروز تاثیر نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و امریکا بیشتر از فضای داخل شده است. به نظرم این نامه را در داخل مورد واکاوی قرار نداده ایم. من خبر دارم که در اروپا به اکثر اقشار، این نامه تاثیر شگرفی گذاشته است. دلیل چنین تاثیری اینست که حرف های رهبری عزیز از ناحیه ی خداوند می باشد.

 

حضرت آقا خطاب به مسئولین آمریکایی: شما عین مرده هایی می مانید که نه در زنده بودنتان روح دارید و نه در مرده بودنتان روح خواهید داشت

 

خاطره ای از حضرت آقا بفرمایید که روحیه ی استکبار ستیزی ایشان را نشان دهد: 

 

من یک سفری با حضرت آقا در دوران ریاست جمهوری به آمریکا رفتم. به دلیل اینکه مانع پیاده شدن هیئت همراه شده بودند. ما دو نفری، چند ساعت باهم بودیم. وقتی که به ساختمان سازمان ملل رسیدیم. در مقابل ساختمان حدود ۱۰۰۰منافق تجمع کرده بودند. اینها وقتی حضرت آقا را مشاهده کردند مثل یک مجسمه خشکشان زد. چند هزار تخم مرغ و گوجه فرنگی آورده بودند که به هیئت ما بزنند اما به توفیق الهی چند لحظه ای که ما از مقابل آنها عبور می کردیم هیچ عکس العملی انجام ندادند و متحیر مانده بودند. در داخل ساختمان و آسانسور از آقا پرسیدم که اینها را دیدید؟ ایشان فرمودند بله آقای عروج دیدم و می دانستم که می آیند و هیچ کاری نمیتوانند بکنند. فردای اون روز حضرت آقا یک مصاحبه ی مطبوعاتی داشتند. در همان سال بود که امریکایی ها هواپیمای مسافربری ما را زده بودند. حضرت آقا در آن مصاحبه چنان حمله ای به مسئولین امریکایی کرد که سابقه ای نداشت. ایشان خطاب به مسئولین امریکایی گفتند: ” شما عین مرده هایی می مانید که نه در زنده بودنتان روح دارید و نه در مرده بودنتان روح خواهید داشت… شما یک جسم فاسد بی جان مفلوک هستید” حضرت آقا در آن سخنرانی های آن سفر به اندازه ی چند لشگر مبارز، در خاک امریکا با انها مبارزه کرد.

 

روحیه ی دشمن ستیزی آقا از روحیه ی تکلیف گرایی ایشان نشآت می گیرد. ایشان به تکلیفشان عمل می کند. ایشان انسان بسیار منصفب هستند. بارها اتفاق افتاده که در جلسات متعدد و با حضور وزرا و منصب داران متعدد، فردی بدون مسئولیت خاصی پیشنهاد موثری ارائه داده و رهبری پیشنهاد ایشان را پذیرفته است. یعنی ایشان ملاحظه ی مناصب را نمی کند. آقا تکلیف گرا هست. و چون تکلیف گرا هست هیچ ترسی وجود آقا را فرا نمی گیرد. در انفجار نمازجمعه اوایل دهه ۶۰ من نگاهی به آقا کردم که ایشان از خود ترسی نشان می دهند یا نه؟ دیدم پس از یک عکس العمل کوتاهی بلافاصله به سخنرانی خود ادامه دادند.

 

روحیه ی دشمن ستیزی آقا از روحیه ی تکلیف گرایی ایشان نشآت می گیرد/تاثیر کلام آقا، ناشی از ساده زیستی ایشان است

 

امام خمینی(ره) فرمودند که اگر مسئله ی ساده زیستی از بین برود، مرگ ارزش ها اتفاق می افتد. حضرت آقا بسیار ساده زیست می باشند. زندگی رهبری، از ساده زیستی موج می زند. تاثیرگذاری کلام آقا هم ناشی از این ساده زیستی است. رهبری، هم علم دارد هم نور، اما این نور است که نفوذ در کلام می دهد.

انتهای پیام/گ