تاریخ انتشار خبر: ۶ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۶:۴۰:۰۸
کد مطلب : 70339
بسته خبری سرویس بین الملل رهیاب :

خالکوبی عجیب یک سرکرده داعش/حضور ۲ تا ۴ هزار شهروند آسیای مرکزی در صفوف داعش/زنی که داعش در مقابل اسیر ژاپنی میخواهد کیست؟+تصاویر

این پایگاه خبری با رصد اخبار در حوزه های مختلف بسته ویژه خبری را در اختیار مخاطبین خود قرار خواهد داد که امروز نیز اخبار مربوط داعش را در بسته خبری ویژه رهیاب می خوانید.

 

 

 

 

زنی که داعش در مقابل اسیر ژاپنی میخواهد کیست

نام “ساجده الریشاوی” با مطرح کردن پرونده او از سوی داعش برای مبادله با گروگان ژاپنی ، بار دیگر بر سر زبانها افتاد .
گروه تروریستی داعش شنبه اعلام کرد که یکی از گروگانهای ژاپنی را اعدام کرده است و برای آزادی گروگان دیگر، ساجده الریشاوی باید آزاد شود.

الریشاوی به علت مشارکت در انفجارهای سال ۲۰۰۶ در اردن به زندان محکوم شد. وی قصد داشت در یک مراسم خودش را منفجر کند ، ولی کمربند انفجاری او عمل نکرد.

خالکوبی عجیب یک سرکرده داعش

یک منبع امنیتی در عراق با اشاره به هلاکت یکی از بارزترین سرکرده‌های داعش در بعقوبه، از مشاهده خالکوبی عجیب روی بازوی این تروریست خبر داد.

این منبع روز یکشنبه تأکید کرد که این تروریست “ملا بسام” نام داشت و نزدیک حوض سنسل در شمال شرقی بعقوبه به هلاکت رسید.
این منبع به شبکه عراقی سومریه نیوز گفت که موضوع عجیب، خالکوبی یک زن نیمه برهنه روی بازوی چپ این تروریست است.
به گفته این منبع، این تروریست که به دست نیروهای داوطلب مردمی به هلاکت رسید، جنایتکاری است که سوابق سیاهی دارد؛ وی همچنین یکی از معروف‌ترین تروریستها در منطقه “حوض سنسل” بود و فرماندهی یکی از گردانهای داعش را برعهده داشت.
این تروریست در سال ۲۰۰۷ به القاعده پیوست ولی پس از مدتی ناپدید شد؛ اما ناگهان در ژوئیه ۲۰۱۴ به عنوان یکی از سرکرده های داعش وارد صحنه شد.

 

حضور ۲ تا ۴ هزار شهروند آسیای مرکزی در صفوف داعش

گروه بحران‌شناسی بین‌المللی (آی.سی.جی) با انتشار یک گزارش تعداد جوانان آسیای مرکزی را که در صف مبارزان «داعش» می‌جنگند، از ۲ تا ۴ هزار نفر ارزیابی کرده است.

«دییدری تاینان» مدیر گروه بحران شناسی بین‌المللی گفت: بیشترین جنگجویان آسیای مرکزی از ازبکستان می‌باشند که طبق آمار رسمی «تاشکند» شمار مبارزین ازبک ۵۰۰ نفر است ولی در اصل این رقم به ۲۵۰۰ نفر می‌رسد. وی افزود: تنها از ناحیه «دره فرغانه» حدود ۱۰۰۰ نفر در گروه‌های افراطی حضور دارند.

تمایل دختران استرالیایی برای پیوستن به داعش

وزیر دادگستری استرالیا از افزایش عضویت زنان و دختران جوان این کشور به داعش در عراق و سوریه خبر داد.

شبکه تلویزیونی “ای بی سی” استرالیا به نقل از “جورج براندیس” وزیر دادگستری این کشور گفت: شاید شش ماه پیش ما نگران ملحق شدن پسران جوان به گروه تروریستی داعش بودیم، اما ارزیابی های اخیر سازمان امنیت ملی استرالیا نشان می‌دهد که شمار روز افزونی از دختران جوان نیز برای مشارکت در نبرد در عراق و سوریه عازم این کشورها می شوند.

منبع: رهیاب