تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۲:۴۳
کد مطلب : 74044
نماینده مردم اهواز:

خانم ابتکار، بودجه۵۵ میلیاردتومانی ریزگردها در سال ۹۳چه شد؟/برای سمینار و همایش ۶۰میلیاردتومان بودجه می خواستند

سید شریف حسینی اظهار داشت:ما امسال دوباره در بودجه ۵۵ میلیارد تومان برای این امور مصوب کردیم اما داستان ۶۰ میلیارد تومانی که کمیسیون تلفیق حذف کرد و خانم ابتکار به آن اشاره می کند چیست؟

 

 

 

سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رهیاب در واکنش به اظهارت ابتکار که مدعی شده است نمایندگان اعتبار گردوغبار را حذف کرده اند اظهار داشت:باید به خانم ابتکار بگویم بار مسئولیتی که گردن شماست و تا الان آن را انجام نداده اید با فرافکنی حل نمی شود.

وی ادامه داد:سوال اول من از وی این است که خانم ابتکار آن ۵۵ میلیارد تومانی که در سال ۹۳ در مجلس تصویب کردیم تا برای محیط زیست به منظور مقابله با پدیده هایی چون ریزگردها ، خشکسالی ، حفاظت از تالاب ها ، دریاچه های و احیای آنها هزینه شود چرا تا الان که پایان سال ۹۳ است به خوزستان ریالی داده نشده است؟ چرا این ۵۵ میلیارد تومان را در سایر استان ها هزینه کردید؟

نماینده مردم اهوازتصریح کرد:ما امسال دوباره در بودجه ۵۵ میلیارد تومان برای این امور مصوب کردیم اما داستان ۶۰ میلیارد تومانی که کمیسیون تلفیق حذف کرد و خانم ابتکار به آن اشاره می کند چیست؟

وی ادامه داد:این ۶۰ میلیاردی که خانم ابتکار می گوید برای مقابله ریزگردها بوده و مجلس حذف کرده است در واقع برای آموزش و توانمند سازی جوامع محلی و سازمان های مردم نهاد بوده است یعنی ۶۰ میلیارد تومان برای سمینار و همایش می خواستند  همه نظر مقام معظم رهبری را در خصوص همایش ها و سمینارها می دانیم ایشان می فرمایند همایش ها خوب هستند ولی اگر نتیجه عملی و خروجی نداشته باشند به درد نمی خورد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:ما سعی می کنیم ۶۰ میلیارد تومان را در مجلس تصویب کنیم اما نه برای اینکه همایش وسمینار برگزار کنید باید با این پول تالاب ها و رودخانه های کشور احیا شود اما چه تضمینی وجود دارد که به خوزستان ریالی پرداخت کنید؟

وی ادامه داد:نگاه ابتکار باید به خوزستان عوض شد نگاه سازمان محیط زیست نسبت به ریزگردها باید تغییر کند ریزگردها واقعیتی است که مردم ما را با مشکلات عدیده ای روبرو کرده است شرایط موجود را اول باید به خانم ابتکار و سازمان محیط زیست تفهیم کرد بعد دستشان اعتبار بدهیم و الا اگر بودجه مصوب کنیم ولی برای این مردم هزینه نشود تفاوتی با تصویب نکردن اعتبار ندارد.

سیدشریف حسینی تاکید کرد:هیچ پولی برای مقابله با ریزگردها حذف نشده است این فرافکنی و دروغ است ۵۵ میلیارد در سال گذشته مجلس تصویب کرد ۵۵ میلیارد هم در بودجه ۹۴ کمیسیون تلفیق تصویب کرد ولی امیدواریم این پولها در جایی هزینه شود که مردم نیاز دارند.