تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۵:۵۳:۲۰
کد مطلب : 90447

خانم سرهنگ، وزیر فرهنگ اسراییل+عکس

جفری بنای کمدین صهیونیست نیز می‌گوید که «رگو» تنها یک «حیوان» است و نمی‌داند او چگونه به مقام سرهنگی در ارتش اسرائیل رسیده است.

پس از آنکه یک سرهنگ ارتش صهیونیستی وزیر فرهنگ این رژیم شد، فعالان فرهنگی _ هنری صهیونیست‌ها نیز انتقادهای شدیدی به انتخاب وزیر فرهنگ کابینه نتانیاهو داشته‌اند.

بنیامین نتانیاهو که اخیرا کابینه خود برای چهارمین دوره نخست‌وزیری رژیم‌صهیونیستی را تشکیل داده است این روزها مورد انتقاد شدید فعالان فرهنگی ـ هنری صهیونیست در اسرائیل واقع شده است.

علت این انتقادات گسترده که به طوفانی از مسخره کردن نتانیاهو در شبکه‌های اجتماعی منجر شده، انتخاب خانم «میری رگو» سرهنگ ارتش رژیم صهیونیستی به عنوان وزیر فرهنگ است.

فعالان فرهنگی ـ هنری صهیونیستی وزیر جدید فرهنگی این رژیم را «حیوان» خطاب کرده و ابراز امیدواری کرده‌اند که دوره وزارت وی در این وزارتخانه صهیونیستی کوتاه‌مدت باشد.

جریان‌های چپ درون رژیم صهیونیستی که مدعی تلاش برای صلح بین اسرائیل و فلسطین هستند بخش اصلی این انتقادات را انجام داده‌اند.

یکی از این افراد شاعری به نام «بار میس» است که می‌گوید پس از انتخاب سرهنگ ارتش برای وزارت حرفی برای گفتن ندارد و آن را یک ضربه می‌داند.

جفری بنای کمدین صهیونیست نیز می‌گوید که «رگو» تنها یک «حیوان» است و نمی‌داند او چگونه به مقام سرهنگی در ارتش اسرائیل رسیده است.

به نظر می‌رسد نتانیاهو با انتخاب یک سرهنگ ارتش رژیم صهیونیستی که حتی از سوی هم‌کیشان خود به یک «حیوان» تشابه شده نوعی از سیاست فرهنگی «گوبلز»ی را برای آینده این رژیم که خود را تحت تهدیدات امنیتی می‌داند، ترسیم کرده است.

منبع: فارس