تاریخ انتشار خبر: ۳ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۹:۲۸
کد مطلب : 74918
دکتر مرعشی متخصص روانشناسی در گفت و گو با عصر آبادان:

خانواده ها باید از سنین کودکی حجاب را به فرزندان بیاموزند / ارتباط طلاق و پدیده های شوم اجتماعی با بدحجابی ، برای خانواده ها تبیین شود

عصر آبادان: دکتر مرعشی گفت: خانواده می تواند آگاهی های لازم را در تربیت های پیش دست در سنین زیر هفت سالگی به فرزند بدهد.اگر در این سنین از کودک خود چه پسر و چه دختر بخواهد که پوشش مناسب را داشته باشد این نوع پوشش قسمتی از شخصیت و باورشان می شود که بعدها با آن به راحتی کنار می آیند.

به گزارش عصر آبادان ، دکتر مرعشی متخصص روانشناسی و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز در گفت و گو با خبرنگار عصر آبادان در پاسخ به سوالی در خصوص چگونگی ساماندهی وضعیت حجاب در جامعه اظهار داشت : برای این که حجاب در جامعه به سامان شود چند کار باید صورت داد. یکی اینکه خانواده ها  از سنین پایین بر روی کودک خود کار کنند. ضمن اینکه باید آموزش و پرورش ورود کند و در این راستا برنامه ریزی داشته باشد.همچنین باید از طرق مختلف  اهمیت حفظ بنیان خانواده برای مردم روشن شود.

وی افزود: بهتر است از وی متولیان امور فرهنگی و اجتماعی ، راههایی در نظر گفته شود تا ارتباط افزایش آمار طلاق و بالارفتن سن ازدواج با موضوع بدحجابی برای مردم تبیین شود.زیرا اگر مردم بدانند که ریشه بسیاری از این مشکلات در حجاب است ، این موضوع به دغدغه مهمی برای آنها تبدیل خواهد شد.

مرعشی یادآور شد : آگاهی بخشی بسیار مهم است ضمن اینکه باید زمینه اجتماعی را نیز مهیا کرد.موضوع حجاب چیزی نیست که یک نفر بیاید آن را حل کند . باید یک عزم ملی برای این کار به وجود بیاید.دولت و ملت و دستگاه آموزش و پرورش باید دست به دست هم دهند تا یک کار اساسی را در این رابطه انجام دهند.

این متخصص روانشناسی تصریح کرد: با این وجود اعتقاد ما این است که در هر فضایی خانواده می تواند آموزش خود را ارائه دهد زیرا خانواده اثر اول را در تربیت فرزندان دارد. خانواده می تواند آگاهی های لازم را  در تربیت های پیش دست در سنین زیر هفت سالگی به فرزند بدهد.اگر در این سنین از کودک خود چه پسر و چه دختر بخواهد که پوشش مناسب را داشته باشد این نوع پوشش قسمتی از شخصیت و باورشان می شود که بعدها با آن به راحتی کنار می آیند.