تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۷:۵۴:۲۷
کد مطلب : 25744

خبرخوش‌ برای‌ مستمری‌ بگیران‌

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: برای اولین بار افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران را با حقوق فروردین پرداخت کردیم.

سید تقی نوربخش در صبحانه کاری با روسای اتاق های بازرگانی ایران افزود: حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران مشمول ماده ۱۱ با افزایش ۲۵ درصدی، پرداخت و به حساب آنها واریز شده است.
وی گفت: با وجود آنکه در سال ۹۲ پنج هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان کسری پیش بینی شده داشتیم اما بدون فروش اموال این کسری را جبران کردیم و تعهدات خود را انجام دادیم.
نوربخش افزود: در مورد مشمولان ماده ۷۶، بیست درصد افزایش حقوق به عنوان علی الحساب پرداخت شده است که با تصویب درصد افزایش از سوی دولت، آن را پرداخت خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه تعداد بیمه شدگان کشور ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر و مسئول تامین درمان آنها سازمان تامین اجتماعی است، گفت: این تامین درمان از طریق درمان مستقیم با مراجعه به ۸۰ بیمارستان و ۳۰۰ مرکز درمانی تحت پوشش این سازمان یا از طریق خرید خدمات پزشکی انجام می شود اما امکان اینکه به اندازه نیمی از مراکز درمانی کشور بتوانیم شبکه درمانی و همچنین درمان مستقیم خود را گسترش دهیم، نداریم.
نوبخش تصریح کرد: تلاش می کنیم شبکه ارجاع داخلی ایجاد کنیم که توزیع درمان انجام شود که از برنامه های امسال ماست یعنی شخصی که در نقاط دورافتاده خدمات درمانی دریافت می کند همانند فردی باشد که از این خدمات در تهران استفاده می کند.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: اعتبار دفترچه ها را افزایش می دهیم و در این باره بودجه درمان را از ۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۲ با ۳۸ درصد رشد به ۱۱ هزار میلیارد تومان در سال ۹۳ رساندیم و سرانه بیمه را نیز ۴۴ درصد در سال ۹۳ افزایش دادیم.
نوربخش گفت: در سال ۹۳ تعدادی از مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی افتتاح خواهد شد که بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی آیت الله کاشانی کرمان و بیمارستان های تامین اجتماعی در ایلام، بیرجند، زابل و عسلویه از آن جمله است.
به گزارش مهر، وی افزود: اسفند پارسال بخش مهمی از مطالبات داروخانه ها را تا آخر بهمن و مطالبات جامعه پزشکی به غیر از داروخانه را پرداخت کرده ایم.