تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۷:۴۱
کد مطلب : 32252

خبر خوش برای بیماران «ام اس»

دیناروند گفت:خبر خوشی برای بیماران «ام اس» دارم و آن اینکه داروی ایرانی اینترفرون بتا مبتلایان به «ام اس» ارزان می‌شود و کسانی که تا این هفته بین ۵٠ تا٩٠ هزار تومان برای تهیه این دارو هزینه می‌کردند از این پس نیمی از آن را میپردازند.

 

به گزارش تسنیم، رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو طی یادداشتی عنوان کرد: بسـته تحول در نظـام ســلامت، مجموعه‌ای متنــوع بـرای حمـایت از گروه‌هـا و اقشـار مختلف جامعه است و بیماران صعب العلاج یا مبتلایان به بیماری‌های خاص که اقدامات درمانی آنها هزینــه‌های بالایی را می‌طلبد جزء مشمولان این طرح هستند.
بســیاری از این بیماران و خانواده‌های آنها قــادر به تـأمین تمـام هزینـه‌های درمان و مراقبت نیستند. در بودجه مبلغ ٢٠٠ میلیارد تومان برای این منظور پیش بینی شده است که بخشی صرف تأمین هزینه‌های دارویی و بخشی برای اقدامات درمانی استفاده می‌شود.
این بیماران با اینکه تحت پوشش بیمه‎ها نیز هستند اما ممکن است نتوانند پس از دریافت حمایت‌های بیمه‌ای هزینه خدمات درمانی و مراقبتی خود را پرداخت کنند یا سهم ١٠درصدی خود را بپردازند. در این خصوص برنامه ویژه‌ای در نظر گرفته شده است تا از این دسته بیماران به روش مددکاری و بعد از ارزیابی دقیق حمایت شود.
از محل هدفمندسازی نیز بودجه دیگری پیش بینی شده که در صورت تأمین آن می‌توان از بیماران بی‌بضاعت در بخش بستری به صورت کامل و تا هر میزان که لازم باشد حمایت کرد. البته این امر منوط به تأمین اعتبارات است. دولت تعهد کرده است اعتبار مورد نیاز آن را تأمین کند، خوشبختانه همه برنامه‎ریزی‌ها انجام شده و با شروع پیش پرداخت‌ها این اقدام عملیاتی می‌شود.
فراموش نکنید این کار با یک پروژه عمرانی تفاوت دارد و اگر شروع شود دیگر نمی‌توان به دلیل کمبود منابع مالی آن را متوقف کرد. من امیدوارم همه مردم شاهد اتفاق‌های خوبی در این بخش باشند و تحولات بیشتری را در نظام سلامت کشور احساس کنند.
در همین رابطه خبر خوشی هم برای بیماران «ام اس» دارم و آن اینکه داروی ایرانی اینترفرون بتا که مبتلایان به «ام اس» از آن استفاده می‌کنند، ارزان می‌شود و کسانی که تا این هفته بین ۵٠ تا٩٠ هزار تومان برای تهیه این دارو هزینه می‌کردند از این پس نیمی از آن را می‌پردازند.