تاریخ انتشار خبر: ۹ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۰:۵۶:۱۵
کد مطلب : 42664

خبر خوش وزیر درباره بازنشستگی فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش از حل مشکل تقلیل رتبه فرهنگیان در زمان بازنشستگی با قول مساعد سازمان بازنشستگی کشور خبر داد.

فارس: علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «معلمانی که از سال ۱۳۸۹ بازنشسته شده‌اند در هنگام بازنشستگی یک رتبه تقلیل پیدا می‌کنند، دلیل این موضوع چیست؟»، اظهار داشت: با رئیس سازمان بازنشستگی کل کشور صحبت داشتیم و قول مساعد دادند که این مشکل حل شود و امیدوارم که تا چند روز آینده این مشکل به طور کلی حل شود.

وی افزود: وقتی این مشکل حل شود، حق و حقوقی که از آنها ضایع شده است، برخواهد گشت و امیدوارم بتوانیم مشکلات افرادی که از قبل، این مشکل را داشته‌اند هم مرتفع کنیم؛ امیدواریم بتوانیم عطف ماسبق کنیم اما افرادی که از این به بعد بازنشسته می‌شوند این مشکل را نخواهند داشت، البته قبلی‌ها را هم پیگیری می‌کنیم.

فانی با بیان اینکه درست است که این افراد همکاران ما هستند ولی وقتی بازنشسته می‌شوند از سیستم ما خارج می‌شوند و پرونده‌هایشان دیگر نزد آموزش و پرورش نیست، خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه چند بار همکاران فرهنگی این موضوع را منتقل کرده بودند، هماهنگی‎های لازم را با سازمان بازنشستگی انجام دادیم و دوستان قول مساعد دادند و امیدواریم که حل شود.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا زمانی برای حل شدن این مشکل وجود دارد؟»، گفت: وقتی کار دست من است، می‌توانم برای کاری که در اختیارم است، زمان اعلام کنم، اما چون کار بین آموزش و پرورش و سازمان بازنشستگی است، زمان حل شدن را نمی‌توانم بگویم.

وی ادامه داد: خود ما مصر هستیم که این مشکل زودتر حل شود تا یکی از برگه‌های ذهن ما کنار برود؛ یعنی ده‌ها و صدها مسئله از قبل مراجعه می‌شود که در صدد حل آنها هستیم.