تاریخ انتشار خبر: ۵ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۹:۲۶
کد مطلب : 51306
معاون عمرانی استاندار:

خبر های خوش ریلی و جاده ای در روزهای آینده اعلام می شود/به شهرستان آغاجاری کم لطفی شده است

سیاحی گفت:فکرمیکنم در مورد آغاجاری با همه ظرفیتهای زیادی که دارد ، کم لطفی شده است باید تلاش کرد که هرچه زودتر ادارات و سازمانها در این شهرستان مستقر شوند ، جاده های اصلی شهر به جاده های اصلی استان متصل شوند ، در بحث عمران شهری و بافت های فرسوده و مسکن و در بحث کشاورزی انتظار میرود که فرماندار جدیتی که دارد می تواند بسیار تاثیر گذار باشد .

 

 

به گزارش عصر آبادان به نقل از  رهیاب نیوز احمد سیاحی در جلسه برسی مشکلات شهرستان آغاجری که در محل استانداری خوزستان برگزار شد، اظهارکرد:  : یکی  از موارد اساسی و مهم در استان توسعه متوازن در استان خوزستان است  که مقتدایی استاندار خوزستان هم به این قضیه تاکید ویژه ای دارد.

وی افزود: در کنار کارهایی که در مرکز استان دارد انجام میگیرد همچنین موضوع مناطق آزاد در آبادان و خرمشهر ، بحث پایانه های مرزی چذابه و شلمچه  ، بحث ارتقای ایمنی راه ها ، در خصوص بحث ۵۵۰ هزار هکتاری و کارهایی که در این خصوص دارد صورت میگیرد ، در بحث آزاد راهها و خطوط ریلی که ان شالله خبر های خوبی در آینده اعلام خواهد شد ، در بحث فرودگاه جدید اهواز و تمام بحث های عمرانی مختلف مربوط به آب و ایجاد ظرفیت های توریستی  ، و افزایش مخازن سد ها  ، تالابها و رودخانه ها  و در همه بخش های مختلف دیگر ، باید در کنار همه اینها به مقوله توسعه متوازن در همه شهرهای دیگر استان بپردازیم .

سیاحی ادامه داد: منظور از توسعه متوازن این نیست که رشد و پیشرفت شهرهای دارای ظریفت بالا را کاهش دهیم تا بقیه شهرهای دارای ظرفیت کمتر به آنها برسند بلکه مقصود اینست که تمام شهرهای استان را با سرعت هرچه بیشتر توسعه و رشد دهیم.

معاون عمرانی استاندار خوزستان افزود: در استان خوزستان و بخصوص بعضی از شهرها مانند آغاجاری ، امیدیه و لالی و هفتکل و مسجد سلیمان و غیره باید به سه مقوله توجه ویژه شود یکی مقوله اشتغال بدلیل اینکه در این شهرها فرهنگ نفت  حاکم هست  مقوله دوم بحث اقتصاد و تولید است که متوجه به اشتغال است  مقوله سوم اهتمام و جدیت مسئولین است  که در هر سه مقوله کارهای خوبی در حال انجام است ولی نباید انتظار داشته باشیم همه این موارد یک شبه حل شود.

سیاحی تاکید کرد: آغاجاری هم یکی از شهرهایی است که باید در آن کار به جدیت پیگیری شود و این نگرانی که مردم آنجا بعضی وقتها دارند که به نوعی دارد تبعیض میشود این صحیح نیست ولی اختلاف طبقاتی در همه زمانها و در همه کشورها وجود دارد و ما باید با کار و تلاش بتوانیم این اختلاف طبقاتی را در همه شهرهای استان  به حداقل برسانیم .

سیاحی ادامه داد: من فکرمیکنم در مورد آغاجاری با همه ظرفیتهای زیادی که دارد ، کم لطفی شده است باید تلاش کرد که هرچه زودتر ادارات و سازمانها در این شهرستان مستقر شوند ، جاده های اصلی شهر به جاده های اصلی استان متصل شوند ، در بحث عمران شهری و بافت های فرسوده  و مسکن و در بحث کشاورزی  انتظار میرود که فرماندار جدیتی که دارد می تواند بسیار تاثیر گذار باشد .

این مقام مسئول تاکید کرد : آغاجاری با داشتن ظرفبت های عظیم  نفتی مردم آن شهرستان انتظار دارند که این مشکلات هرچه زودتر برطرف شود و امکانات رفاهی نسبت مناسبی برای آنها فراهم شود و این حق آنهاست و اگر نتوانیم این مشکلات را برطرف کنیم مردم آغاجاری مهاجرت خواهند کرد.

وی ادامه داد:  اگر تمام مسئولین شهری و استانی دست در دست هم دهند و با برنامه مدون قطعا همه مشکلات آغاجاری برطرف خواهد شد. و نباید فقط در جلسات به امضای صورت جلسه پایانی اکتفا کرد و رفت ، بلکه من معتقدم که باید به امضاء خودمان احترام بذارید و اگر چیزی را امضا کردیم تا آخر پیگیر آن شویم تا به نتیجه برسد.