تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۰۱:۲۱:۳۴
کد مطلب : 30885
امام جمعه آبادان :

خجالت آور است در خودروهای دولتی زنان و دختران بدحجاب دیده شوند /مسئولان آبادانی نیروهای مومن را منزوی نکنند/تذکر فایده ندارد ،انگار آقایان دلشان می خواهد نامشان را ببریم !

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی در خطبه های نماز عبادی-سیاسی جمعه این هفته گفت: جای تاسف دارد و شرم آور است گاهی دیده می شود که همسر و دختر کسی که نباید بد حجاب باشند اما سوار بر خودروهای منسوب به دولت و با ظاهری نامناسب دیده می شوند که خجالت آور است.

imam-jome-abadan-asr22

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه آبادان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اعیاد شعبانیه اظهار داشت: این اعیاد بزرگ بزرگ هستند و فرصتی است تا به مطالعه ی زندگی و سیره معصومین(ع) بپردازیم. ما همواره می گوییم ای کاش در زمان امام حسین(ع) می بودیم تا در کنار وی از اسلام دفاع می کردیم.

وی افزود: یکی از اهداف مهم امام حسین (ع) عمل به تکلیف و امر به معروف و نهی از منکر بود.این امر به معروف امروز هم می تواند نسبت به جامعه باشد و هم نسبت به نزدیکان و اهل خودمان باشد.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: جای تاسف دارد و  شرم آور است گاهی دیده می شود که همسر و دختر کسی که نباید بد حجاب باشند اما سوار بر خودروهای منسوب به دولت و با ظاهری نامناسب دیده می شوند که خجالت آور است.

امام جمعه آبادان تصریح کرد: اکنون در زمان غیبت ولی عصر (عج) و در پرتو حضور آن بزرگوار قرار داریم و اگر نمی توانیم و حیا داریم که در جامعه و به دیگران امر به معروف و نهی از منکر کنیم ، لااقل نسبت به اهل خود و نزدیکان خود بی تفاوت نباشیم و به تکلیف خود عمل کنیم.هرکدام از ما منسوبین فراوانی داریم که اگر امر به معروف و نهی از منکر کنیم تاثیرات خود را خواهد گذاشت.

وی ضمن تبریک ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار گفت: پاسدران در زمانه ی ما نیز به تاسی از حضرت سیدالشهداء در راه اعتلای ارزش های اسلامی و الهی جان خود را بر کف دست نهادند و به مقابله با دشمنان دین رفته اند.البته هر کسی چه لباس مقدس سپاه پاسداران باشد و په نباشد اگر در این مسیر عمل کند او نیز یک پاسدار است و الگوی زندگی اش امام حسین(ع) است.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به وضعیت فرهنگی امروز کشور یادآور شد: اگر سخنان مقام معظم رهبری از ۱۵ سال پیش تاکنون مورد توجه قرار می گرفت وضعیت امروز کشور از حیث فرهنگی اینجور نبود. اگر سال های ۶۹ تا ۷۲ که حضرت آقا می فرمودند شبیخون فرهنگی ، مسئولان درک می کردند ونمی گفتند این یک توهم است الان در مقابل این همه هجمه فرهنگی دشمن قرار نداشتیم تا امروز از در و دیوار بر سر جوانان ما محصولات ضد فرهنگی و ضد دینی بریزند.

وی گفت: اگر فرمایشات ایشان را در باب اقتصاد مقاومتی باور می کردند الان تحریم ها این فشارها را به زندگی مردم وارد نمی کرد. اکنون نیز ایشان بر این باور است که با تکیه بر قدرت درون می توان مشکلات کشور را حل کرد و باید همه این مهم را بفهمند و در این مسیر اقدامات عملی صورت دهند.

ابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مسئولان شهرستان یادآور شد: مسئولان به ویژه در آبادان توجه داشته باشند جوانان مومن،متدین و نیروهای ارزشی را منزوی نکنند.خبرهایی می شنویم که نگران کننده است.انسانی که مومن ، متدین و متخصص است و واقعاً گرایش تند سیاسی هم ندارد را چرا باید کنار گذاشت؟ مبادا این رویه حاکم شود.این آسیب جدی است وبر خلاف مصادیق مدیریت جهادی است.

وی با اشاره به روز جهانی مبارزه با دخانیات خاطر نشان کرد: متاسفانه در پارک ها و اماکن مختلف آبادان ، مناظر وجود این دخانیات چهره و وجهه شهر را مورد خدشه قرار داده است. من نمی دانم تا چه زمانی باید تذکر داد و آیا آقایان دلشان می خواهد نامشان را ببریم که فلان مسئول چرا وظیفه ی خود را انجام نمی دهد؟ چرا رسالتی که بر عهده اش هست را نادیده می گیرند؟

امام جمعه آبادان تصریح کرد: اینکه عده ای بخواهند از بیرون بیایند و بنشینند و به صرف تفریح چهره ی مذهبی این شهر انقلابی را با قلیان کشیدن و جمع شدن در پاتوق هایی که در آنها انحرافات فکری وجود دارد، زشت کنند و کسی هم کاری نداشته باشد ، قابل پذیرش نیست.

خطیب جمعه آبادان در پایان گفت: این حرف که برخی می گویند اگر بساط شان جمع شود زمینه اشتغال برخی از بین می رود حرف غلطی است.مگر می شود با هر فعالیت نامشروعی ، زمینه اشتغال به وجود آورد. مسئولان به جای این توجیه به فکر ایجاد شغل مشروع باشند و جلوی ترویج این پدیده ی شوم اجتماعی را به فرصت طلبان ندهند.

  1. فدایی امام خامنه ای می‌گه:

    سلام و خسته نباشید خدمت مدیر ولایتمدار
    درود خدا بر امام جمعه آبادان