تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۸:۳۵
کد مطلب : 58391

خدمات‌رسانی آبادانی‌ها به زوار کربلا به عنوان معین خرمشهر

با تمهیدات اتخاذ شده از سوی مسئولان، خدمات‌رسانی برخی دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های مردمی آبادان به زوار کربلا به عنوان معین خرمشهر در حال انجام است.

خبرگزاری فارس: خدمات‌رسانی آبادانی‌ها به زوار کربلا به عنوان معین خرمشهر

به گزارش عصر آبادان ، ورود آبادان به عرصه خدمات‌رسانی و کمک به زائران به عنوان معین خرمشهر به‌ دنبال دستور استاندار خوزستان و بازدید معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان از مرز شلمچه و دستور صریح وی در راستای کمک به ارائه خدمات به زائران، عاشقان و دلباختگان اباعبدالله‌الحسین(ع) به عنوان یک وظیفه همگانی و کمک به شهر همجوار از همان روزهای نخستین حرکت زائران برای شرکت در آیین اربعین حسینی آغاز، انجام و همچنان ادامه دارد.

در همین ارتباط به گفت‌وگو با تنی چند از مسئولان پرداخته‌ایم که در زیر می‌خوانید.

خدمت‌رسانی بر اساس اعلام نیاز ستاد خدمات‌رسانی به زائران حسینی

فرماندار ویژه آبادان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: کار خدمات‌رسانی به زائران درحد توان و بر اساس اعلام نیاز ستاد خدمات‌رسانی به زائران حسینی در حال انجام است.

عزیزالله شهبازی افزود: این خدمات بیشتر در بخش خدمات شهری شامل آتش‌نشانی و اتوبوسرانی، هلال‌احمر، حضور گروه‌های اورژانس و امداد بوده است.

وی از حضور اورژانس و پایگاه‌های ثابت خدمات‌رسان درمانی در منطقه شلمچه به عنوان دیگر خدمات ارائه شده به زائران توسط دستگاه‌های شهری آبادان به عنوان معین خرمشهر نام برد و عنوان کرد: ارائه خدمات همچنان ادامه دارد.

معاون استاندار خوزستان تصریح کرد: برخی از تشکل‌های مردمی آبادان به طور خودجوش و با عشق به خدمات‌رسانی به زوار اباعبدالله‌الحسین(ع) با برپایی چندین تکیه در منطقه شلمچه نسبت به توزیع مواد خوراکی، نوشیدنی گرم و غیره به زائران اقدام کرده‌اند.

به گفته شهبازی، در صورت اعلام نیاز از سوی ستاد خدمات‌رسانی به زوار کربلا امکان ارائه خدمات بیشتر وجود دارد.

استقرار ۱۵ دستگاه اتوبوس در شلمچه

معاون خدمات شهری شهرداری آبادان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهر اظهار کرد: ۱۵ دستگاه اتوبوس با استقرار در منطقه شلمچه کار جابه‌جایی زوار را به طور مستمر انجام می‌دهند.

حبیب‌الله رشتی‌پور افزود: همچنین یک اکیپ از آتش‌نشانان با بهره‌مندی از یک دستگاه خودرو ویژه اطفای حریق با استقرار در منطقه خدمات مورد نیاز را ارائه می‌کنند.

وی اضافه کرد: ۶ کانکس نیز برای استقرار و استراحت زوار در منطقه شلمچه تعبیه شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری آبادان از یک تانکر ۱۸ هزار لیتری آب و پوشش کامل نمازخانه‌ها با موکت به عنوان دیگر خدمات ارائه شده توسط شهرداری آبادان در زمینه خدمات‌رسانی به زوار نام برد.

رشتی‌پور تصریح کرد: اتوبوسرانی آبادان در زمینه جابه‌جایی زوار آبادانی برای رسیدن به مرز شلمچه اقدامات ارزنده‌ای را انجام داده است.

وی خاطر نشان کرد: یک دستگاه خاور نیز برای جابه‌جایی اقلام خوراکی مورد نیاز زوار در مسیر شلمچه تا کربلا نیز در اختیار ستاد زوار کربلا قرار داده شد.

رشتی‌پور با اشاره به بازدیدهای مستمر شهردار، برخی از اعضای شورای اسلامی شهر و نماینده شهرداری آبادان از منطقه شلمچه گفت: در این بازدیدها در صورت مشاهده مشکل، اقدامات اساسی در زمینه برطرف کردن آن به طور سریع انجام می‌شود.

حضور اکیپ‌های درمانی در منطقه

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار کرد: پنج دستگاه آمبولانس کار خدمات‌رسانی به زوار اربعین حسینی را انجام می‌دهند.

نصرالله حسونی‌بحرینی افزود: همچنین یک تیم درمانی متشکل از یک پزشک، یک پرستار مرد و یک پرستار زن کار درمان بیماران را به صورت سرپایی به انجام می‌رسانند.

وی با بیان اینکه در صورت نیاز، بیماران برای رسیدگی بیشتر به بیمارستان منتقل می‌شوند، گفت: افراد سالمند و کسانی که بیماری مزمن دارند از جمله این افراد هستند و مواردی از ارجاع این بیماران به بیمارستان داشته‌ایم.

حسونی‌بحرینی تصریح کرد: به جز دو مورد فوتی که در روزهای گذشته به دلیل ازدحام بالا و کهولت سن این دو نفر در منطقه حادث شد مشکل خاص دیگری وجود ندارد.

استقرار تیم‌های بهداشتی در شلمچه

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان از استقرار ۱۰ تیم بهداشتی و درمانی این دانشکده در مرز شلمچه خبر داد و گفت: از تیم‌های یاد شده، سه تیم متعلق به دانشکده علوم پزشکی و مابقی مربوط به سایر دانشگاه‌های کشور هستند که برای همکاری به منطقه آمده‌اند.

شهرام ترحمی اظهار کرد: در هر یک از این تیم‌ها یک پزشک و کارشناسان بیماری‌های واگیر و بهداشت محیط به طور شبانه‌روزی به ارائه خدمات می‌پردازند.

وی ابراز امیدواری کرد تا بتوانند از فضاهای مناسب‌تر و بهتری برای استقرار تیم‌های بهداشتی به‌ منظور خدمات‌رسانی به زائران در اختیار داشته باشند.

۵۰ امدادگر آبادانی در پل نو خرمشهر مستقر شدند

رئیس جمعیت هلال‌احمر آبادان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان، از حضور ۵۰ امدادگر آبادانی در راستای ارائه خدمات به زائران کربلا در محل پل نو (در مسیر شلمچه) خبر داد.

فرزاد آلفونه با اشاره به استقرار یک دستگاه آمبولانس جمعیت هلال احمر در منطقه اظهار کرد: تمام خدمات مرتبط با امور محوله به نحو مطلوبی در حال انجام و ادامه دارد.

وی افزود: دو پایگاه نیروهای داوطلب نیز به ارائه خدمات پزشکی به زائران می‌پردازند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر آبادان در پایان عنوان کرد: دو پایگاه امور جوانان جمعیت هلال‌احمر آبادان نیز با استقرار در منطقه به انجام امور فرهنگی و تبلیغی به همراه توزیع بروشور می‌پردازند.

منبع: فارس