تاریخ انتشار خبر: ۲ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۱:۴۱:۲۱
کد مطلب : 81807
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند:

خرمشهر و آبادان تا پایان سال حصارکشی می شود/برنامه های ویژه منطقه آزاد در سال جدید اعلام شد

در سال جاری افزون بر ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی خواهیم داشت

 

 

به گزارش  عصر آبادان ، نقل از نسیم خرمشهر، اسماعیل زمانی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در سال جاری بالای ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی خواهیم داشت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند افزود: پروژه ساحل سازی و زیباسازی مینوشهر با ۱۱ کیلومتر مسافت عملیاتی شده و اکنون در حال اجرا است.

وی اظهار داشت: طبق مصوبه شورای امنیت ملی در خصوص حذف خاک ریزهای مرزی رودخانه کارون ، این پروژه هم عملیاتی شده و حدود ۱ کیلومتر از خاکریز حذف گردیده است و این پروژه تا پایان سال پیشرفت چشمگیری خواهد داشت.

زمانی در ادامه گفت:طی توافقنامه‌های بعمل‌آمده در حوزه بهداشت و سلامت در خرمشهر و آبادان ایجاد بیمارستان تخصصی سوختگی ، بیمارستان تخصصی کودکان و احیای بیمارستان‌های فرسوده و خارج از رده استاندارد در شهرستان از مهم‌ترین اقدامات پیش رو در حوزه بهداشت و سلامت می‌باشد.

اسماعیل زمانی تصریح کرد: هم اکنون در شهرستان‌های خرمشهر و آبادان حدود ۱۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار وجود دارد که با مشارکت بنیاد مسکن ، ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار در این خصوص در نظر گرفته‌شده و طی برنامه‌ای از پیش تعیین‌شده با پروسه ۳ ساله عملیاتی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند احیای زمین‌های کشاورزی و نخیلات منطقه و اجرای میان کاری ، ساماندهی شهرک‌های کشاورزی را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و گفت: ایجاد فضای سبز مناسب استانداردها در شهرستان خرمشهر با مشارکت شهرداری تهران در حال انجام است که در این خصوص ۲۰ پارک در خرمشهر هم اکنون در حال بهسازی هست که طبق برآورد انجام‌شده ۴۰ میلیارد تومان نیاز به بودجه برای این پروژه تعریف‌شده که در این خصوص ۵۰ درصد هزینه این پروژه را شهرداری تهران تقبل کرد و مابقی ان را منطقه آزاد اروند نیز در سال جاری تزریق خواهد نمود.

وی خاطرنشان کرد: پروژه بزرگ محصور شدن منطقه آزاد اروند که شامل شهرستان‌های خرمشهر و آبادان می‌شود تا پایان سال ۹۴ به اتمام خواهد رسید و با محصور شدن و استقرار دروازه‌ها در خروجی شهرها ، منطقه به شکل کامل مستقل خواهد شد که با اتمام این حصارکشی ارائه خدمات و مزایای منطقه آزاد اروند به شهروندان بیش از پیش صورت خواهد گرفت.