تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۳:۵۶:۲۸
کد مطلب : 23168
مشاور رئیس جمهور در آبادان :

خرمشهر و آبادان قطب گردشگری حلال خواهند شد/نگاه دولت به زیارتگاه شلمچه تجاری نیست/دولت به دنبال دستیابی سیاست بزرگ‌تری در منطقه می‌باشد

مشاور رئیس‌جمهور عنوان کرد: فعالیت‌های بزرگی از جمله ساخت ۲ شهرک صنعتی بزرگ و زیرسازی و آماده سازی ساخت پروژه بزرگ فولاد در حوزه صنعت در خرمشهر و آبادان در حال پیگیری و بهره‌برداری می‌باشد.

 

به گزارش عصر ابادان به نقل از رهیاب نیوز ، اکبرترکان مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی همراه با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند از یادمان شهدای گمنام شلمچه بازدید کرد.

مهندس اکبر ترکان در حاشیه این دیدار در گفتگو با خبرنگار رهیاب نیوز گفت: با اعلام تصویب ملحق شدن شهرهای خرمشهر و آبادان به محدوده منطقه آزاد اروند در سفر اخیر رئیس محترم جمهور ، به این مهم می‌توان دست یافت که دولت به دنبال دستیابی سیاست بزرگ‌تری در منطقه می‌باشد.

وی افزود: نظر کنونی دکتر روحانی بر این استوار است که بازسازی خرمشهر و آبادان پس از جنگ تحمیلی کافی نبوده و الزامات یک نوسازی کامل را برای این دو شهر فراهم نکرده است.

وی اظهار داشت: دکتر روحانی در مصوبات اخیر دولت تاکید کرده‌اند که بازسازی در خرمشهر و آبادان نباید به بازسازی بافت شهری منتهی شده و در حرکتی جدی باید در حوزه‌های اقتصاد ، صنعت ، تجارت و گردشگری بازسازی کلی و جامعی در این دو شهرستان صورت گیرد.

مشاور رئیس‌جمهور عنوان کرد: فعالیت‌های بزرگی از جمله ساخت ۲ شهرک صنعتی بزرگ و زیرسازی و آماده سازی ساخت پروژه بزرگ فولاد در حوزه صنعت در خرمشهر و آبادان در حال پیگیری و بهره‌برداری می‌باشد.

مهندس اکبر ترکان افزود: ایجاد توافقاتی مهم و اثربخش در مورد لایروبی رودخانه اروند با کشور دوست و همسایه عراق موجب پیشرفت در حوزه اقتصاد شده به طوری که چون اقتصاد خرمشهر و آبادان متکی به این آبراه بین‌المللی می‌باشد ، بازسازی این آبراه و برداشتن موانع تردد کشتی‌ها ، آغازگر روند جدید اتصال بندر امام خمینی (ره) به منطقه خرمشهر و منطقه شلمچه و پس از آن به منطقه بصره خواهد بود لذا می‌توان از ظرفیت‌های بندر امام خمینی (ره) به عنوان پشتیبان برای اقتصاد این منطقه استفاده کرد.

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ادامه گفت: یکی از مهم‌ترین تأکیدات رئیس محترم جمهور بر پایه توسعه گردشگری در مناطق خرمشهر و آبادان می‌باشد که بدین منظور وی با مطرح کردن به وجود آمدن یک قطب گردشگری با عنوان گردشگری حلال خواستار ایجاد ظرفیتی شادی‌آفرین که موجب پدید آمدن تفرجگاه‌های ارزشمند و مناسب برای مردم و درشان مردم بدون ایجاد بستر گناه‌آلود شده است که نقش کنترل و پدید آمدن این مهم را بر عهده سازمان منطقه آزاد اروند و شخص مدیر محترم این سازمان (زمانی) دانست.

مهندس اکبر ترکان در مورد امکان تأثیرگذاری طرح‌ها و اقدامات گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند بر یادمان‌های دفاع مقدس از جمله شلمچه اظهار داشت: نگاه دولت به زیارتگاه شهدای گمنام شلمچه به هیچ عنوان یک دیدگاه گردشگری ، تجاری یا بازرگانی نبوده و قطعاً دید ما به این مناطق متبرک و نورانی نگاه زیارتی می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: زیارت یادمان شهدای گمنام شلمچه برای بنده مانند نماز جمعه با فریضه‌های دیگر نماز متفاوت می‌باشد.

  1. ناشناس می‌گه:

    قطب گردشگری حلال
    انشالله که همینطور باشه
    بابا مگه اینا میزارن
    خیلی ها با شیطان قرارداد بستند