تاریخ انتشار خبر: ۷ , آبان, ۱۳۹۴ | ۱۸:۵۹:۱۴
کد مطلب : 102787

خروج تومور ۸ کیلویی از بدن بیمار+تصاویر

تومور ۸ کیلویی نشأت گرفته از کلیه بیمار پس از یک عمل جراحی ۵ ساعته از بدن بیمار خارج شد.

در بدن خانمی ۵۷ ساله توموری پیدا شده بود که با مراجعه به پزشک از طریق سونوگرافی و سی.تی اسکن تشخیص داده شد.

خروج تومور 8 کیلویی از بدن بیمار+تصاویر
پزشک معالج این بیمار می‌گوید: در جلسات اولیه در بدن بیمار تومور تشخیص داده شده بود اما خوشبختانه چربی‌ای که در اطراف توده ایجاد شده بود، باعث شد که قابلیت جراحی بیمار بهتر شود و بتوانیم بیمار را علیرغم اندازه بزرگ توموری که در بدنش بود، جراحی کنیم.
وی ادامه داد: در نهایت بیمار برای عمل جراحی به مرکز پزشکی آموزشی و درمانی شهید مصطفی خمینی مراجعه کرد و عمل او ۵ ساعت به طول انجامید و ما توانستیم تومور را با کمترین خونریزی (۵۰۰ سی.سی) خارج کنیم.
خروج تومور 8 کیلویی از بدن بیمار+تصاویر
پزشک بیمار تأکید کرد: تومور به غیر از حجم اصلی که در سمت چپ شکم بود، از کلیه نشأت گرفته بود و حتی اجزای دیگر این توده در دیگر قسمت‌های بدن او پخش شده بود که با دقت بالا همه آن‌ها را خارج کردیم.
خروج تومور 8 کیلویی از بدن بیمار+تصاویر
وی در خصوص علائم به وجود آمدن این تومور اظهار کرد: بیمارانی که دارای تومور کلیه هستند، اکثراً با علائم مشخص خود بیماری مراجعه نمی‌کنند اما نشانه‌های بارز آن خونریزی، درد و بزرگ شدن شکم است و حتی ممکن است فرد با تظاهر بیماری‌های هورمونی به پزشک مراجعه کند. همچنین فضا برای بزرگ شدن تومور در بدن فرد وجود داشت و به همین دلیل بود که وزن این تومور در بدن بیمار به ۷ کیلو و ۹۰۰ گرم رسید.
خروج تومور 8 کیلویی از بدن بیمار+تصاویر
وی در پایان گفت: این تومور بزرگ‌ترین تومور بدخیم گزارش شده است زیرا در سال گذشته بزرگ‌ترین تومور خوش‌خیم ۷ کیلو و بزرگ‌ترین تومور بدخیم ۵ کیلو بوده است و تا به حال توموری به اندازه ۸ کیلو و اندازه ۳۲ سانتیمتری گزارش نشده است.