تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۰۷:۲۸:۴۸
کد مطلب : 77144
در غرب استان تهران؛

خرید صد میلیون تومانی از مغازه داران با حساب خالی

فرمانده انتظامی غرب استان تهران در تشریح مهم‌ترین پرونده‌های مکشوفه این پلیس در دو ماه گذشته از کلاهبرداری اینترنتی ۱۰۰ میلیون تومانی خبر داد.

به نقل از ایسنا، اصلانی از کشف یک پرونده کلاهبرداری اینترنتی از سوی ماموران پلیس فتا در غرب استان خبر داد و در تشریح آن گفت: این فرد با ناآگاهی فروشندگان اقدام به سرقت اینترنتی از فروشگاه‌ها و مغازه‌ها می‌کرده و شیوه آن نیز به این شکل بوده که به مغازه‌ای مراجعه و اقلامی را برای خرید انتخاب می‌کرد اما در ادامه اعلام می‌کرده که امکان پرداخت اینترنتی وجه را دارد و بنابراین از فروشندگان می‌خواسته که با قراردادن امکانات اینترنت در اختیار وی، مبلغ را پرداخت کند.

 

وی ادامه داد: این فرد نیز با مراجعه به سایت بانک مذکور، اقدام به پرداخت مبلغ می‌کرده و پرینت آن را نیز به فروشندگان تحویل داده و جنس را همراه خود می‌برد اما موضوع قابل توجه این بوده که حساب این فرد فاقد چنین مبلغی بوده و فروشندگان نیز در پرینتی که دریافت می‌کردند توجه نمی‌کردند که در زیر آن قید شده بود که اگر حساب فاقد موجودی باشد، تا پایان آن روز مهلت پر کردن حساب وجود دارد وگرنه خرید اعتباری ندارد.

 

فرمانده انتظامی غرب استان تهران با بیان اینکه این فرد تاکنون به چندین فقره سرقت به همین شیوه اعتراف کرده و مبلغ ریالی این کلاهبرداری بیش از ۱۰۰ میلیون تومان است اظهار کرد: در این زمینه حتما باید فروشندگان آموزش‌های لازم را دیده و به تمام بندهای موجود در پرینت ارائه شده از خرید توجه می‌کردند. به عنوان مثال تنها در یکی از موارد متهم بیش از ۷۰ میلیون تومان خرید کرده و اجناس را تحویل گرفته بود اما در حسابش هیچ پولی وجود نداشت.