تاریخ انتشار خبر: ۷ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۲:۴۴:۲۲
کد مطلب : 92284
سرقت از یک شهروند تهرانی؛

خرید طلای چند میلیونی با پول سرقت/ سارق را شناسایی کنید+عکس

سارقی که در تهران دست به سرقت از یک شهروند تهرانی زده بود، اقدام به خرید طلا در منجیل کرد.

 

به نقل از باشگاه خبرنگاران، سارقی که در تهران دست به سرقت از یک شهروند تهرانی زده بود، اقدام به خرید طلا در منجیل کرد.

۲۹ فروردین ماه فردی با مراجعه به کلانتری ۱۵۳ شهرک ولی عصر به مأموران اعلام کرد که سارق یا سارقین اقدام به سرقت کیف دستی اش از داخل خودرو کرده اند .

 

پرونده در پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ :

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت داخل خودرو و به دستور شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه ۱۸ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

 

اظهارات مالباخته :

مالباخته پس از حضور در پایگاه پنجم پلیس آگاهی ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ” در خیابان دانش آموز واقع در شهرک ولیعصر ، خودرو را پارک و پس از چند ساعت به محل خودرو مراجعه کردم و متوجه شدم که کیف دستی حاوی عابربانک و … سرقت شده است ” .

 

مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت : “چندی پیش درخواست یک وام بانکی داشتم تا اینکه پس از چندین روز پیگیری ، نهایتا موفق به دریافت وام شدم و شعبه بانکی ارائه کننده تسهیلات وام نیز پول را به حساب عابربانک بنده واریز کرد اما کمتر از ۲۴ ساعت از زمان دریافت وام ، کیف حاوی عابربانک بنده سرقت شد و متأسفانه بر روی کارت عابربانک ، رمز ورود به داخل حساب نیز درج شده بود ” .

 

خرید طلا و جواهرات با وام بانکی !

با آغاز تحقیقات پلیسی ، کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی با بررسی تراکنش مالی حساب عابربانک مالباخته اطلاع پیدا کردند که سارقین بلافاصله پس از انجام سرقت ، در استان گیلان – شهرستان رودبار اقدام به برداشت تمامی پول داخل حساب مالباخته کرده اند .

 

با شناسایی محل های برداشت پول از حساب مالباخته ، کارآگاهان اطلاع کردند که تنها در یک فقره برداشت پول از حساب مالباخته ، مبلغ ۱۴ میلیون تومان از داخل حساب برداشت شده است ؛ محل برداشت این مبلغ در یک طلافروشی واقع در شهر منجیل شناسایی و در بررسی تصاویر دوربین های مداربسته آن مشخص شد خانمی حدودا ۳۵ – ۳۰ ساله با مراجعه به یک مغازه طلافروشی اقدام به خرید بیش از ۱۴ میلیون تومان طلا و جواهرات کرده است .

 

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با انتشار این خبر اعلام کرد : با توجه به ادامه رسیدگی به پرونده در پایگاه پنجم پلیس آگاهی و به جهت شناسایی و دستگیری اعضای این گروه از سارقین ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر بدست آمده یکی از اعضای گروه سارقین از سوی مقام قضایی صادر شده است .

 

از کلیه شهروندانی که موفق به شناسایی هویت متهمه شدند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود در خصوص هویت ، مخفیگاه و یا محل های تردد این شخص را از طریق شماره تماس ۵۱۰۵۵۴۵۳ و ۵۱۰۵۵۳۱۷ در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند .