تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , آبان, ۱۳۹۵ | ۰۰:۰۳:۴۵
کد مطلب : 126783
معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد:

خرید ۲.۴ میلیارد ریال دارو برای خدمات‌رسانی در مرز شلمچه

معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان از خرید دو میلیارد و۴۰۰ میلیون ریال دارو برای خدمات‌رسانی در مرز شلمچه خبر داد

معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان از خرید دو میلیارد و۴۰۰ میلیون ریال دارو برای خدمات‌رسانی در مرز شلمچه خبر داد.

مرتضی جعفری با بیان اینکه این میزان دارو در بخش نخست خریدها انجام شد، گفت: در صورت نیاز به داروهای بیشتر، امکان تامین و تهیه داروهای جدید به میزان قبل وجود دارد.

وی افزود: هیچ نگرانی از بابت کمبود دارو در مرز شلمچه وجود ندارد.

جعفری اظهار کرد: داروهای خریداری شده در محل داروخانه مرکز فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان در مرز شلمچه توزیع می‌شود.

معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان از داروهای عمومی، سرماخوردگی، آنتی‌هیستامین‌ها، آنتی‌بیوتیک‌ها، داروهای فشار خون و بیماران دیابتی و انواع سرم‌ها تزریقی  به عنوان اقلام دارویی موجود برای زائران اربعین حسینی نام برد.

وی با اشاره به تجربه سال گذشته در همین زمینه تصریح کرد: براساس نیازسنجی انجام شده، داروهای مورد نیاز براساس فهرست دارویی جدید تعیین و خریداری شد.

جعفری گفت: بخشی از داروهای خریداری‌ شده برای بیمارستان صحرایی و درمانگاه موقت دانشکده علوم پزشکی آبادان در شلمچه نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

مرجع / مـهـر