تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , آبان, ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۷:۲۰
کد مطلب : 104010
سرپرست شهرداری مسجدسلیمان خبر داد :

خسارت۵۰۰میلیونی بارندگی به منازل مسکونی و زیرساخت های مسجدسلیمان +تصاویر

در پی بارندگی شدید دو روز گذشته چندین خانه مسکونی در مناطق مختلف شهرستان از جمله نفتک ,مالجونکی,سبزآبادو باغ سوکیا دچار آب گرفتگی و آسیب شدند

 ،اسفندیار باقری سرپرست شهرداری مسجدسلیمان در گفتگو با خبرنگار آسماری نیوز در رابطه با خسارت های بارندگی دو روز گذشته به زیرساخت های شهری مسجدسلیمان گفت : در پی بارندگی شدید دو روز گذشته چندین خانه مسکونی در مناطق مختلف شهرستان از جمله نفتک ,مالجونکی,سبزآبادو باغ سوکیا دچار آب گرفتگی و آسیب شدند که نیروهای خدماتی شهرداری تا نیمه های شب گذشته عملیات آوار برداری و امداد رسانی به این خانه ها را انجام دادند .

وی افزود : بدلیل ساختار هندسی معابر شهرستان برخی نقاط شهری در بارندگی های شدید دچار اب گرفتگی می شوند که در بارندگی اخیر خیابان روبروی ترمینال ولیعصر(عج) , مسیر منطقه هشت بنگله و چند نقطه دیگر دچار آب گرفتگی شدند .

باقری با اشاره به فرسودگی پل های سطح شهر ادامه داد : پل های عبوری در سطح شهر بدلیل فرسودگی در چنین مواقعی بحران زا هستند . روز گذشته پل منطقه مالجونکی و یک پل در منطقه مالکریم بدلیل ارتفاع کمی که دارند دچار آبگرفتگی و خسارت شدند .

باقری تاکید کرد : در بارندگی های شدید بیشترین آسیب به منازل مسکونی وارد می شود که در معرض سیلاب هستند , خانه هایی که در شیب های تند و در دامنه کوهها ساخته می شوند در مسیر سیلاب قرار می گیرند و بدلیل نداشتن استحکام لازم دچار آسیب می شوند .

وی از برآورد نسبی خسارت های بارندگی اخیر در مسجدسلیمان خبر داد و اظهار داشت : براساس برآورد انجام شده تا کنون حدود ۵۰۰میلیون تومان خسارت به زیر ساخت های شهری و منازل مسکونی وارد شده است .

سرپرست شهرداری مسجدسلیمان ضمن تقدیر از همکاری شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با شهرداری در امداد رسانی در شرایط بحرانی تاکید کرد : در حین انجام عملیات امداد رسانی به نقاط حادثه دیده شرکت نفت مسجدسلیمان همکاری خوبی با شهرداری داشته اما متاسفانه اداره آب و فاضلاب شهرستان همکاری و هماهنگی قابل قبولی در شرایط بحرانی ندارند .

وی گفت : اداره آبفا مسجدسلیمان بدون هماهنگی با شهرداری در سطح شهر حفاری انجام می دهد و عوارض حفاری را هم به شهرداری پرداخت نمی کند .

باقری تصریح کرد : اداره آب و فاضلاب مسجدسلیمان نیازمند یک اصلاح ساختاری است . مشکل فاضلاب برای شهروندان و شهرداری تبدیل به یک معضل شده و اداره آبفا شهروندان را برای رفع مشکل فاضلاب به شهرداری می فرستد .