تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۱:۳۱:۴۶
کد مطلب : 74297

خسارت ۱۰ میلیارد ریالی ریزگردها به شبکه برق خوزستان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: وقوع باد شدید و ریزگردها ۱۰ میلیارد ریال خسارت به شبکه‌های توزیع برق استان وارد کرده است که برای پایداری و تجهیز شبکه‌های برق در برابر این پدیده به ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

اسدالله اسدیان با اعلام این خبر اظهارکرد: با وقوع پدیده ریزگردها تنها در ۴ شهر آبادان، ماهشهر، خرمشهر و اروندکنار بیش از ۲ میلیارد ریال خسارت به شبکه‌های توزیع برق وارد شده است.

وی افزود: همچنین وقوع این پدیده، بیش از ۷ میلیارد ریال خسارت به شبکه برق ۱۶ شهر و روستای تابعه این شهرستان‌ها وارد کرده است.

وی تصریح‌کرد: در روزهای وقوع گردو غبار ۱۰۶ اصله پایه برق شکسته و ۲۸ دستگاه ترانس سوخته شده است و تجهیزات دیگری از شبکه​های توزیع برق استان از کار افتاده است.

اسدیان عنوان‌کرد: بر اثر گرد و غبار۹۵۴ هزار متر شبکه برق و ۱۰۷۵ دستگاه ترانس آلوده شده که برای شستشوی آن‌ها ۶۳۷ هزار لیتر آب مصرف و ۹۴۳ عدد انواع مقره نیز تعویض شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خوزستان با تاکید بر سرمایه​گذاری مناسب در شبکه های برق برای مقابله با پدیده ریزگردها خاطرنشان‌کرد: در همین زمینه طی برآوردهای انجام شده و بررسی همه جانبه شبکه​های توزیع در مناطق درگیر با این پدیده مانند آبادان،​ خرمشهر، دشت آزادگان، شادگان، ​بندرامام ، ماهشهر و هندیجان، لازم است تا ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یابد که مکاتبات لازم در این خصوص با ستاد مدیریت بحران انجام شده است.

مرجع / ایسنا