تاریخ انتشار خبر: ۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۴:۲۶
کد مطلب : 82756

خفت‌گیرهای موتورسوار به دام افتادند/ فروش گوشی‌های سرقتی ۲۰۰ هزار تومان!+عکس

دو سرنشین جوان یک دستگاه موتورسیکلت که اقدام به ده‌ها مورد زورگیری گوشی تلفن همراه، کیف‌قاپی و خفت‌کنی در مناطق مختلف شهر تهران کرده بودند، بعد از آخرین سرقت، توسط مأموران کلانتری ۱۳۳ شهرزیبا دستگیر شدند.

 در ساعت ۱۶ مورخه ۳۰ فروردین ۹۴ مأموران کلانتری ۱۳۳ شهرزیبا درحین گشت زنی در محدوده بلوار تعاون به دو سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت پالس سفید – مشکی مشکوک شدند.

سرنشینان موتورسیکلت به محض دستور ایست مأموران، اقدام به فرار از محل کردند که در تعقیب و گریز مأموران با آنها، راننده موتور به علت عدم توانایی در کنترل موتورسیکلت با جدول کناره ی خیابان برخورد کرد که در نهایت هر دو نفر توسط مأموران دستگیر شدند که در بازرسی از این دو جوان، دو قبضه چاقو و همچنین چندین گوشی تلفن همراه کشف شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شناسایی سارقان سرقت های زنجیره ای:

دو متهم بنام های سعید . ح ( ۲۳ ساله ) و علی . م ( ۲۲ ساله ) بلافاصله پس از انتقال به پایگاه دوم پلیس آگاهی به عنوان دو سارق زورگیر موتورسوار که در طول روز اقدام به ارتکاب سرقت های متعدد کرده و پرونده سرقت های آنها در حال رسیدگی در پایگاه دوم آگاهی بود ، مورد شناسایی قرار گرفتند.

بنا بر اظهارات مالباختگان، دو سرنشین جوان یک دستگاه موتورسیکلت ( یک نفر قد بلند و دیگری قد کوتاه ) در حالی اقدام به زورگیری وجوه نقد و گوشی تلفن همراه از آنها کرده بودند که یکی از آنها ( متهم قد بلند ) بینی خود را احتمالا به خاطر انجام عمل زیبایی چسب زده بود.

با بررسی گوشی های تلفن همراه بدست آمده از متهمان مشخص شد که تمامی آنها دارای سابقه سرقت هستند که با شناسایی صاحبان گوشی ها و دعوت از آنها جهت حضور در پایگاه دوم آگاهی، هر دو متهم مورد شناسایی قرار گرفتند؛ بویژه متهم قد بلند پرونده که در عمده سرقت ها به عنوان ترک نشین و سارق اصلی بود مورد شناسایی قرار گرفت.

یکی از مالباختگان پس از شناسایی متهمان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت ۱۵:۳۰ مورخه ۳۰ فروردین ۹۴ (چند دقیقه قبل از دستگیری متهمان) در منطقه باغ فیض، متهمان با چاقو به سمت من حمله ور شده و گوشی تلفن همراه بنده را سرقت کردند.

خانم جوانی نیز پس از شناسایی هر دو متهم عنوان کرد که توسط آنها و با تهدید چاقو  در مورخه ۲۷ فروردین ۹۴ مورد زورگیری گوشی تلفن همراه خود قرار گرفته است.

اعتراف به دهها فقره سرقت و زورگیری:

با توجه به دلایل و مدارک بدست آمده و شناسایی « سعید و علی»  توسط دهها مالباخته‌ای که پرونده سرقت های آنها در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در حال رسیدگی است، متهمان صراحتا به دهها فقره زورگیری به ویژه زورگیری گوشی های تلفن همراه، کیف قاپی و خفت کنی در مناطق مختلف شهر تهران بویژه در مناطق بلوار فردوس، سعادت آباد، خیابان سرو، شهرزیبا، بلوار تعاون، بلوار الهام و … اعتراف کرده و عنوان کردند که در طول یک روز اقدام به چندین فقره سرقت زنجیره ای کرده و پس از سرقت ها، گوشی های تلفن همراه را در خیابان جمهوری می فروختند.

متهمان در خصوص قیمت فروش گوشی‌های تلفن همراه عنوان کردند که گوشی های تلفن همراه بالای یک میلیون تومان را به قیمت هر گوشی ۲۰۰ هزار تومان و گوشی های ارزان تر را به قیمت ۵۰ هزار تومان می فروختیم.

سرهنگ کارآگاه داوود مرادی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح هر دو متهم به دهها فقره سرقت و شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر شد و هر دو متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی قرار دارند؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد، توسط دو سارق با مشخصات اعلامی مورد سرقت و زورگیری قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.

منبع:فارس