تاریخ انتشار خبر: ۹ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۰:۵۴
کد مطلب : 42722

خلبان بیهوش بر فراز منطقه

پرواز ممنوع واشنگتن گارد ساحلی یک قایق، یک هلیکوپتر و یک هواپیما به جستجوی هواپیما و خلبان آن فرستاد، اما تاکنون اثری از هواپیما پیدا نشده‌ است.

به گزارش عصر آبادان،در پی پرواز یک هواپیمای شخصی برفراز محدوده ممنوعه آسمان شهر واشنگتن، دو جت جنگنده برای بررسی دلیل پرواز هواپیمای  کوچک به پرواز درآمد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، خلبانان دو هواپیمای جنگنده اف-۱۶ که برای اسکورت هواپیمای شخصی اعزام شده بودند، با نزدیک شدن به هواپیمای شخصی متوجه‌شدند که خلبان بیهوش است. هواپیما لحظاتی بعد بر اثر تمام شدن سوخت روی اقیانوس اطلس سقوط کرد.

به گزارش صدای آمریکا(VOA)، سانحه روز شنبه اتفاق افتاد. سازمان هوانوردی فدرال آمریکا گفته خلبان هواپیمای تک موتوره از نوع سیراس اس‌آر ۲۲ ملخدار از منطقه ووکیشا در ایالت ویسکانسین عازم فرودگاه منطقه مناسس در ویرجینیا بود؛ اما خلبان نتوانست طبق برنامه فرود بیاید و در حالی که به فضای پرواز ممنوع پیرامون پایتخت نزدیک می شد، همچنان در ارتفاع نزدیک به ۱۳،۰۰۰ پایی بود. گارد ساحلی ایالات متحده می گوید خلبان به پیام‌های رادیویی که به آن مخابره می‌شد، پاسخ ‌نمی‌داد. هنگامی که جت‌های جنگنده نیروهای دفاع هوایی آمریکا به هواپیما نزدیک‌شدند تا آن را به فرود اجباری وادارند، دریافتند که خلبان ظاهراً از هوش رفته است. آن دو به پرواز به موازات هواپیما ادامه‌ دادند تا آن که هواپیما پس از گذشتن از ساحل ویرجینیا، بنزین تمام کرد و در آب‌های اقیانوس اطلس سرنگون شد.