تاریخ انتشار خبر: ۷ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۴:۱۲
کد مطلب : 106159

خواهان ادامه تنش با عربستان نیستیم/مذاکرات ما با مقامات ایتالیایی فقط اقتصادی نبود

رئیس‌جمهور دوران تحریم را دوران باخت – باخت برای روابط اقتصادی ایران و اتحادیه اروپا دانست و گفت: ما طرح های مشترک اقتصادی گسترده‌ای داریم که شعاع آن محدود به ایران و ایتالیا نخواهد بود و کشورهای منطقه را نیز شامل می‌شود.

خواهان ادامه تنش با عربستان نیستیم/مذاکرات ما با مقامات ایتالیایی فقط اقتصادی نبود

عصر آبادان-حجت‌الاسلام حسن روحانی در کنفرانس خبری در ایتالیا که روز چهارشنبه برگزار شد، گفت: دستاوردهای این سفر به نفع ایران، ایتالیا و  اتحادیه اروبا و و حتی منطقه خواهد بود.

وی ادامه داد: ما طرح های مشترک اقتصادی گسترده‌ای داریم که شعاع آن محدود به ایران و ایتالیا نخواهد بود و کشورهای منطقه را نیز شامل می‌شود.

روحانی خاطرنشان کرد: خواست ما این است که بخش خصوصی و دولتی ایتالیا برای سرمایه‌گذاری و ورود فناوری های نو به ایران و استفاده از یک بازار مشترک منطقه ای، وارد عرصه شوند.

رئیس‌جمهور دوران تحریم را دوران باخت – باخت برای روابط اقتصادی ایران و اتحادیه اروپا دانست و تاکید کرد: ما با آمریکا از همان ابتدا رابطه اقتصادی نداشتیم و همکاری اقتصادی با دیگر شرکا همانند چین و روسیه نیز در دوره تحریم هرگز قطع نشد و در این میان بیشترین ضرر را اتحادیه اروپا برد.

رئیس‌جمهور در ادامه با بیان اینکه خواهان ادامه تنش با عربستان نیستیم، گفت: عربستان اگر صدها بار بدلیل رفتارهایش در منطقه، کستار مسلمانان و حادثه منا از ملت‌های مسلمان عذرخواهی کند، باز هم کم است.

وی  با اشاره به مذاکرات خود با مقامات ایتالیایی اظهارداشت: مذاکرات ما با مقامات ایتالیایی صرفا اقتصادی نبود.

روحانی با بیان اینکه امیدواریم شورای نگهبان نگرانی‌هایی که در زمینه انتخابات وجود دارد را رفع کند، گفت: امکان رابطه بدون تنش بین ایران و آمریکا وجود دارد و کلید آن در واشنگتن است، اگر این کلید در تهران بود، من حتما از آن استفاده می‌کردم.

رئیس‌جمهور ادامه داد: کنگره آمریکا هنوز یاد نگرفته است، دنیای امروز دنیای تهدید و تحریم و فشار نیست.

این خبر در حال تکمیل است.