تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۲۴:۴۲
کد مطلب : 57018

خودروی جدید بهمن موتور در بازار ایران +قیمت

مدیرعامل شرکت بهمن موتور از ورود خودروی آسا به بازار خبر داد و گفت: این خودرو مدل سال ۲۰۱۴ شرکت FAW بوده که تولید آزمایشی آن از مهرماه کلید خورده است.

داوودزاده در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شرکت FAW اولین خودروساز چین است که با ۵۰ میلیارد دلار سرمایه در گردش و ۱۲۰ هزار نفر نیروی انسانی یکی از قطب های اصلی خودروساز این کشور به شما رمی رود و با خودروسازان برتر جهانی از جمله فولکس واگن، مزدا، آئودی و جنرال موتورز همکاری داشته و محصولات مشترکی را تولید می کند.

مدیرعامل شرکت بهمن موتور افزود: پروژه تولید خودرو آسا از بهمن ماه سال ۹۲ آغاز شده و تولید آزمایشی آن در مهرماه امسال کلید خورد و در آبان ماه ۹۳ شاهد ارائه این محصول به بازار هستیم.

وی ادامه داد: این خودرو مدل سال ۲۰۱۴ این شرکت چینی است که با موتور ۱۸۰۰ و سازگار را محیط زیست تولید شده و قابلیت ارتقا به استاندارد یورو ۵ را نیز دارد.

به گفته داوودزاده این خودرو مجهز به گیربکس تیپ ترونیک ۶ سرعته ژاپنی است و در آن از بدنه پلت فورم مزدا ۶ استفاده شده ضمن اینکه طراحی ظاهری بدنه نیز توسط یک شرکت ایتالیایی صورت گرفته است.وی ادامه داد: این خودرو مجهز به چهار ایربگ سنسور دنده عقب، کروز کنترل و آپشن های به روز است که در کشور چین و در کلاس خود گران ترین خودروی بازار این کشور به شمار می رود.

داوودزاده ادامه داد: به مشتریان اطمینان می دهیم که این خودرو در کلاس خود یک خودروی بسیار مناسب بوده و رقیب خودروهای اروپایی و کره ای به شمار می رود که در کنار آن از خدمات پس از فروش گسترده شرکت مزدا یدک نیز برخورد است.داوودزاده ابراز امیداری کرد که با همکاری این شرکت چینی بتواند در سال آینده مدل های جدیدی را به سبد محصولات بهمن موتور اضافه کرد. این خودرو با قیمت ۷۲٫۵ میلیون تومان در نمایندگی و ۷۶ میلیون تومان در بازار بفروش میرسد .

وی خاطرنشان کرد: در هفته گذشته وانت کارا به مرحله عرضه در بازار رسیده است که این وانت صد در صد تولید داخل و دارای بالغ بر ۳۰۰ قطعه طراحی شده داخلی است.

منبع: رجا