تاریخ انتشار خبر: ۱ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۱:۰۶:۴۷
کد مطلب : 45853
مرعشی:

خود موسوی و کروبی هم خواستار رفع حصر خودشان نیستند!

با شناختی که از موسوی و کروبی دارم، می‌توانم قاطعانه به شما بگویم که آنها هم این سیاست را تایید می‌کنند که فعلا اولویت کشور این نیست که روحانی بخواهد وارد شود و مساله حصر را تمام کند. حتما اولویت فعلی کشور این است روحانی وارد شود و ایران را از پیچیدگی‌‌های پرونده هسته‌ای نجات بدهد و اقتصاد ایران را در معرض باز شدن گره‌ها قرار دهد.»

 به گزارش عصر آبادان ، حسین مرعشی از چهره های نزدیک به هاشمی رفسنجانی و حزب کارگزاران در گفتگو با ایلنا، گفت: «با شناختی که از موسوی و کروبی دارم، می‌توانم قاطعانه به شما بگویم که آنها هم این سیاست را تایید می‌کنند که فعلا اولویت کشور این نیست که روحانی بخواهد وارد شود و مساله حصر را تمام کند. حتما اولویت فعلی کشور این است روحانی وارد شود و ایران را از پیچیدگی‌‌های پرونده هسته‌ای نجات بدهد و اقتصاد ایران را در معرض باز شدن گره‌ها قرار دهد.»

رجانیوز، این اظهارات در حالی از سوی مرعشی بیان می شود که طی یک سال گذشته همواره مطالبه «رفع حصر سران فتنه» بخش مهمی از خواسته ی تندروها از رییس جمهور بوده و به نظر می رسد طیف حامی دولت و جریان کارگزاران درصدند با پایان دادن به این مطالبه افراطیون، روحانی را نسبت به قولی که در این باره به آنها داده است رهایی ببخشند، چنانچه پیش از این نیز محمد قوچانی سردبیر هفته نامه صدا با انتشار عکسی معنا دار، نه تنها رسما پروژه «عبور از میرحسین موسوی» و مطالبه «رفع حصر» وی را کلید زد بلکه با طعنه به حضور ضعیف موسوی در مناظره با احمدی نژاد در سال ۸۸، تاکید کرده که ای کاش در آن مناظره حسن روحانی به جای موسوی حضور داشت!

وی همچنین در بخشی از مطلبش در توضیح عکس مورد اشاره نوشته بود:

«اصولگرایان چه بخواهند و چه نخواهند محمود احمدی نژاد شمایل آنان است و اصلاح طلبان چه بخواهند و چه نخواهند حسن روحانی شمایل ایشان است. سیاستمدارانی که سیاست؛ حرفه ی آنان است نه فراغت آنان.جای حسن روحانی در انتخابات سال های ۱۳۸۴ و ۱۳۸۸ خالی بود. شاید اگر او ۸ سال زودتر نامزد ریاست جمهوری می شد تراژدی آن ۸ سال شکل نمی گرفت. اما اکنون که همه ی راه های گذشته را آزموده ایم اجازه بدهیم که او به روش خود بازی کند.»