تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۸:۱۳:۲۷
کد مطلب : 68241

خوزستان در صدر ازدواج با اتباع غیر ایرانی است

چهار استان خراسان رضوی، خوزستان، آذربایجان غربی و تهران در ازدواج ایرانیان با اتباع غیرایرانی با یکدیگر مشترک هستند استان‌های مرزی نیز فرهنگ نزدیکی با اتباع کشورهای همجوار خود دارند.

 

 

به گزارش  عصر آبادان ؛ علی اکبر محزون  مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت:بیشترین استان‌هایی که ازدواج مردان ایرانی با زنان اتباع غیر ایرانی ثبت شده است، خوزستان با ۶۴ مورد، خراسان رضوی با ۶۲ مورد، تهران با ۴۱ مورد، گلستان ۳۲ مورد و آذربایجان غربی ۳۰ مورد است.

وی ادامه داد:چهار استان خراسان رضوی، خوزستان، آذربایجان غربی و تهران در ازدواج ایرانیان با اتباع غیرایرانی با یکدیگر مشترک هستند استان‌های مرزی نیز فرهنگ نزدیکی با اتباع کشورهای همجوار خود دارند.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت:۹۰ ازدواج زنان ایرانی با مردان اتباع غیر ایرانی در استان تهران، ۴۸ مورد در استان خوزستان، ۴۴ مورد در استان قم، ۴۲ مورد در استان آذربایجان غربی و ۳۶ مورد در استان خراسان رضوی ثبت شده است.

در ۹ ماهه امسال ۶۱۵ مورد ازدواج زنان ایرانی با مردان اتباع غیرایرانی در پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال ثبت شده است

 

منبع: رهیاب