تاریخ انتشار خبر: ۴ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۷:۱۸:۱۶
کد مطلب : 69690
معاون رییس جمهور در بهبهان :

خوزستان را به مقصد مهم گردشگران خارجی تبدیل می کنیم

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی , گردشگری و صنایع دستی گفت : آقای مقتدایی استاندارخوزستان طرح های گردشگری آبی خوبی درحاشیه کارون دردست اجرا دارند و ما درحد توان ازمحل منابع ملی ,کمک می کنیم .

 

 

 

به گزارش عصر آبادان ؛    دکتر مسعود سطانی فر عصرجمعه درحاشیه آیین ثبت ملی نرگسزارهای بهبهان گفت : نگاه ما به خوزستان  باتوجه به ظرفیت های غنی فرهنگی , تاریخی و طبیعی که دارد و نیز به لحاظ عقب ماندگی های ناشی از جنگ , ویژه است .

معاون رییس جمهوری افزود:  اولین استانی که قرارگذاشتیم  با هم تفاهم نامه ای  داشته باشیم , خوزستان است . دراین تفاهم نامه بناست  طرح های گردشگری خوزستان را طی سه سال آینده یعنی  از۹۴ لغایت ۹۶  تعریف و مشخص کنیم همچنین تقسیم کار صورت گیرد و تعهدات مربوط به تامین منابع مالی نیز پیش بینی  شود. دراین زمینه صحبت های کلی شده است .

دکتر سطانی فر افزود:  آقای مقتدایی روی بحث توسعه  گردشگری  تاکید و تمرکز ویژه ای دارد و طرح ها ی خوبی امروز درحاشیه کارون دردست اجرا دارند و ما طبیعتا از محل منابع ملی درحد توان کمک خواهیم کرد  تا این طرح ها به بهره برداری برسند و مورد استفاده مردم و گردشگران قرارگیرند.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی , گردشگری و صنایع دستی گفت : فکرمی کنیم که درارتباط با خوزستان به دلیل داشتن  ظرفیت های غنی  فرهنگی تاریخی و طبیعی اش ونیز عقب ماندگی هایی که دراین بخش بخاطرجنگ داشته , باید طی سه سال آینده یک نگاه پرمعناتری داشته باشیم .

سلطانی فر افزود: باتوجه به بررسی هایی که بعمل آورده ایم , اراده ما براین است که انشا الله کارویژه ای درخوزستان درکنار کاری که آقای مقتدایی انجام می دهند و درحمایت از این اقدامات , بتوانیم انجام دهیم تا هرچه سریع تر این ظرفیت ها را ازقوه به فعل درآوریم  و هم مردمی که درسالهای دفاع مقدس افتخارات ذی قیمتی دردفاع از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی داشتند منتفع شوند و هم مورد استفاده گردشگران زیادی که دردو فصل  پاییزو زمستان به ویژه ایام نوروز به خوزستان می آیند , قرارگیرد.

معاون رییس جمهوری ابرازامیدواری کرد که انشا الله  بتوانیم خوزستان را به عنوان  مقصد مهم گردشگران خارجی نیز تبدیل کنیم .

سلطانی فر افزود: هم اکنون  اغلب گردشگران خارجی  از آثارباستانی دو شهرشوش و شوشتر خوزستان ازجمله ازمعبد چغا زنبیل  وسازه های آبی شوشتر دیدن می کنند اما  تصورما این است که دراکثر شهرهای خوزستان این ظرفیت وجود دارد .

وی افزود:  انشا الله با تامین زیرساخت های گردشگری ازجمله محل اقامت مناسب دردیگرشهرهای خوزستان  , بتوانیم این شهرها را نیز  به عنوان مقصد گردشگران خارجی  تلقی تا از حالت معبر درآیند و اقتصاد آنها نیز تحرک داشته باشد.

پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان