تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۲:۵۶
کد مطلب : 49579
مدیركل اداره پست استان خوزستان:

خوزستان رتبه برتر پست کشور را داراست/ارسال۴۲ میلیون مرسوله پستی درخوزستان طی شش ماه گذشته

مهران حموله گفت در شاخص‌های ترافیک، هزینه و درآمد پست استان خوزستان پس از استان تهران رتبه دوم را در کشور و در زمینه سرویس تعیین زمان استان خوزستان در بین دیگر استان‌ها در جایگاه نخست قرار دارد.

 

 

 

 

به گزارش عصر آبادان، به نقل از اهوازنوین: نشست خبری مدیرکل پست استان خوزستان به مناسبت روز جهانی پست پیش از ظهرامروز برگزار شد.
مهران حموله مدیرکل اداره پست استان خوزستان در این نشست که به مناسبت روز جهانی پست در این اداره برگزار شد اظهار کرد: در شش ماهه نخست امسال ۴۲ میلیون مرسوله پستی توسط اداره پست استان خوزستان جا به جا شده است.
وی با بیان اینکه خدمات ثبت اسناد در جهت سلامت و اطمینان در شبکه پست انجام میشود کاهش آلودگی هوا را یکی از مزایای ارسال مرسولات توسط پست دانست.

مدیرکل اداره پست استان خوزستان گفت:در طول یک سال گذشته بیش از ۸۰ هزار مرسوله سند مالکیت را به مقصد رساندیم که این امرد در کاهش دلال بازی نقش موثری ایفا میکند.
حموله عنوان کرد: در ۱۷ مهرماه امسال از ۴ خدمت جدید و ۸۰ سرویس نیابتی در رونمایی می‌شود.
وی گفت: رکورد ارسال مرسوله در خوستان نسبت به سایر  استانها بسیار خوب است و به ازای هر نفر ۹ مرسوله ارسال میشود این در حالی است که در کشورهای توسعه یافته میزان ارسال مرسوله ۳۵۰ تا ۴۰۰ مرسوله به ازای هرنفر است.
مدیرکل اداره پست استان خوزستان با بیان اینکه تمام خدمات الکترونیکی که در قانون تکلیف شده توسط بخش‌های دولتی ارائه شود تاکید کرد: باید تا پایان سال خدمات الکترونیکی به دفا‌تر پیشخوان و دفا‌تر الکترونیکی واگذار شوند.
حموله افزود : ۵۳ خدمت در زمینه پست مالی وجود دارد که تمام این خدمات بانکی در ۶ شهرستان استان خوزستان در فاز نخست رونمایی می‌شوند.
حموله با اشاره به اینکه خوزستان چهار سال متوالی به عنوان دستگاه بر‌تر در سطح وزارتخانه ارتباطات، شرکت پست و جشنواره شهید رجایی معرفی شدگفت:در شاخص‌های ترافیک، هزینه و درآمد پست استان خوزستان پس از استان تهران رتبه دوم را در کشور کسب کرد.
وی افزود: در زمینه سرویس تعیین زمان استان خوزستان در بین دیگر استان‌ها در جایگاه نخست قرار دارد.
مدیرکل پست خوزستان گفت بیش از یک هزار و ۵۰ دفتر و نقطه تماس با مردم در استان خوزستان وجود دارد و به ازای هر ۶۰ کیلومتر یک نقطه دسترسی مردم به حوزه پست قرار دارد و بیش از ۵۰ خطوط مبادلاتی در استان خوزستان موجودمی‌باشد