تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۴:۳۱
کد مطلب : 37118

خوزستان یکی از پرمصرف‌ترین های برق در کشور است/صدای پای خاموشی به گوش می رسد!

بر اساس اعلام توانیر پرمصرف‌ترین استان‌ها، تهران، مازندران، خوزستان و هرمزگان هستند و انتظار می‌رود مصرف برق به مرز ۵۰ هزار مگاوات برسد؛ بنابراین با توجه به ذخایر عملی نیروگاه‌ها نمی‌توان مطمئن بود که با افزایش دو – سه هزار مگاواتی دیگر خاموشی نداشت

 

به گزارش  عصر آبادان به نقل از رهیاب نیوز باز هم مصرف برق در کشور رکورد جدیدی را ثبت کرد و به ۴۸ هزار و ۵۲۷ مگاوات رسید.

در حالی که پیش‌بینی می‌شد بعد از رکورد ناگهانی مصرف برق در روز بیست و یکم تیر ماه، مصرف برق بیش از ۴۷ هزار و ۵۲۱ مگاوات نشود اما با افزایش گرما در روز چهارم مرداد، باز هم شاهد ثبت رقم جدیدی در مصرف برق بودیم.

پیش از این روز شنبه – ۲۱ تیرماه – مصرف برق به ۴۷ هزار و ۵۲۱ مگاوات رسید و عدد جدیدی به عنوان اوج سال ۹۳ ثبت شد درحالی رکورد این رقم در روز چهارم مردادماه شکسته شد.

 

بیست و یکم تیرماه میزان مصرف برق با افزایش ۶۸۴۰ مگاواتی به ۴۷ هزار و ۵۲۱ مگاوات رسید درحالی که ذخیره عملی نیروگاه‌ها تنها ۳۴۷ مگاوات بوده است.

 

 

بر اساس اعلام توانیر پرمصرف‌ترین استان‌ها، تهران، مازندران، خوزستان و هرمزگان هستند و انتظار می‌رود مصرف برق به مرز ۵۰ هزار مگاوات برسد؛ بنابراین با توجه به ذخایر عملی نیروگاه‌ها نمی‌توان مطمئن بود که با افزایش دو – سه هزار مگاواتی دیگر خاموشی نداشت چرا که در بسیاری از روزهای گرم تابستان، ذخیره عملی نیروگاه‌ها حدود هزار مگاوات و اندکی کمتر یا بیشتر بوده است.

بنابراین هر کس که دوستدار خاموشی نیست می تواند با اندکی مدیریت مصرف به جلوگیری از بروز خاموشی کمک کند.