تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۳:۱۵
کد مطلب : 122481
الرأی خبر داد:

دادگاه کویت درخواست اخراج سفیر ایران را بررسی می‌کند

اواخر تیرماه دادگاه تجدید نظر کویت حکم اعدام متهم ردیف اول پرونده موسوم به «العبدلی» را تأیید کرد. این تبعه کویتی به اتهام جاسوسی برای ایران و حزب الله به مرگ محکوم شده بود!

ساختمان سفارت ایران در کویت دادگاه کویت درخواست اخراج سفیر ایران را بررسی می‌کند

دادگاه اداری کویت ۲۰ نوامبر (۳۰ آبان) را به عنوان تاریخ اولین جلسه خود برای شکایت «محمد عبدالله العنزی» وکیل کویتی اعلام کرد؛ شکایتی که در آن اخراج سفیر ایران از این کشور و معرفی حزب الله به عنوان گروهی تروریستی مطرح شده است.

 

بر اساس گزارش «الرأی»، وکیل مذکور در شکایت خود به احکام دادگاه تجدیدنظر علیه گروهک «العبدلی» استناد کرده و مدعی شده: «صادر شدن حکم اعدام و حبس ابد برای برخی از متهمان این پرونده نشان می دهد آنها مرتکب اقداماتی علیه وحدت و حاکمیت ملی کویت شده‌اند که می‌توان از جمله آنها به ذخیره مواد منفجره و اسلحه اشاره کرد؛ سلاح‌هایی که ذخیره شده بود تا بعدا در اقدامات غیرقانونی استفاده شود.»

 

او همچنین مدعی شد: «اینها با کشوری خارجی یعنی جمهوری اسلامی ایران و حزب الله ارتباط داشته‌اند؛ حزب‌اللهی که برای منافع خود دست به انجام اقدامات خصمانه یعنی تنش‌آفرینی و هرج و مرج در کویت می‌زند».

 

العنزی سپس ادعا کرد: «زمانی که ثابت شده سفارت ایران در کویت “رویکردی منفی” اتخاذ کرده که به امنیت و سلامت کشور ضربه می‌زند و علاوه اینکه حزب الله نیز دست به اقدامات تروریستی و خصمانه برای ضربه به ثبات کویت زده، پس مصلحت حکم می‌کرد این شکایت ارائه شود.»

 

گفتنی است اواخر تیرماه دادگاه تجدید نظر کویت حکم اعدام متهم ردیف اول پرونده موسوم به «العبدلی» را تأیید کرد. این تبعه کویتی به اتهام جاسوسی برای ایران و حزب الله به مرگ محکوم شده بود!

 

 

فارس