تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۳:۲۷:۴۴
کد مطلب : 75357

داعشی اسیر شده توسط پیشمرگه+عکس

نیروهای پیشمرگه امروز در محور استراتژیک گویر و مخمور در استان نینوا ۵۰ عضو گروه داعش را به هلاکت رسانده و شماری را نیز به اسارت گرفتند.

 نیروهای پیشمرگه در محور استراتژیک گویر و مخمور در استان نینوا از کشته‌ شدن ۵۰ عضو گروه داعش در جنگ با پیشمرگه‌ها خبر دادند.

«سیروان بارزانی» فرمانده‌ پیشمرگه در محور گویر و مخمور واقع در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اربیل، درباره‌ این حمله گفت: بلافاصله‌ پس از شروع حملات داعش در این محور نیروهای پیشمرگه ضد حمله‌ شدیدی صورت داد و جنگ و درگیری، مدت کوتاهی ادامه ‌داشت اما عناصر داعش متحمل زیان و تلفات سنگینی شدند.

به‌ گفته‌ این فرمانده‌ پیشمرگه، در این درگیری نزدیک به‌ ۵۰ عضو داعش در جنگ با پیشمرگه‌ها و بمباران‌های جنگنده‌‌های ائتلاف بین المللی کشته‌ شدند و ضمن به اسارت گرفتن تعدادی از داعشی‌ها سلاح‌های زیادی از آنان به‌ غنیمت گرفته‌ شد.

نیروهای پیشمرگه باوجود جنایت‌های هولناکی که داعش علیه آنها و مردم عراق و سوریه روا می‌دارند به بهترین وجهه ممکن اُسرای داعش برخورد می‌کنند. در تنها نمونه‌ای که امروز پس از عملیات محور گویر و مخمور روی داد کردهای عراق به داعشی‌های تشنه آب دادند رحم و مروتی که تروریست‌های داعش هرگز آن را انجام نمی‌دهند.

داعشی اسیر شده توسط پیشمرگه+عکس
داعشی اسیر شده توسط پیشمرگه+عکس
منبع: ابنا