تاریخ انتشار خبر: ۸ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۰۹:۲۴:۱۰
کد مطلب : 27036

داعش ویزا می‌دهد + عکس

گروه تکفیری داعش با انتشار ویزا که بر روی آن‌ها نوشته شده “دولت اسلامی عراق و شام” به عبور و مرور افراد را در مناطق تحت تصرف خود سروسامان بخشیده است.

 

به گزارش عصر آبادان –  –  گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش اقدام به چاپ و نشر ویزا در مناطق تحت سلطه خود کرده است.

این گروه تکفیری با انتشار تصویر این ویزا که بر روی آن‌ها نوشته شده “دولت اسلامی عراق و شام” به عبور و مرور افراد را در مناطق تحت تصرف خود سروسامان بخشیده است.

براساس خبری که آسیا نیوز لبنان منتشر کرده، داعش در گذرنامه‌ای که منتشر کرده نام مناطق مجاز به عبور و مرور را نیاورده است ولی به احتمال زیاد این ویزا مختص به استان رقه باشد.

ژنرال لوید آستین رییس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا با اشاره به اینکه سوریه تبدیل به پناهگاه امنی برای گروه ها و افراد مرتبط با القاعده شده است، گفته است که در یک سال گذشته شمار جنگجویان خارجی که با دولت سوریه حال جنگ هستند از ۸۰۰ نفر به هشت هزار نفر افزایش یافته است.

داعش که بسیاری از شهرها و روستاهای تحت تصرف خود را در سوریه رها کرده و تمام تمرکز خود را بر شهر رقه گذاشته است ضمن انجام اقدامات ضد بشری علیه مردم بی‌دفاع به زعم خود رقه را به یک شهر اسلامگرا تبدیل کرده است.

منبع: ابنا