تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۴:۳۰:۴۲
کد مطلب : 68498

داعش پهپادائتلاف را سرنگون کرد+تصاویر

یک فروند هواپیمای جاسوسی وابسته نیروهای ائتلاف بین المللی ضد داعش در شرق سوریه سرنگون شد.

گروه ترویستی داعش مدعی است یک فروند هواپیمای نیروهای ائتلاف بین المللی را در سوریه سرنگون کرده است.

این گروه تکفیری اعلام کرد، یک فروند هواپیمای جاسوسی وابسته نیروهای ائتلاف بین المللی را در منطقه «بادیه ذبیان» در استان دیرالزور در شرق سوریه سرنگون کردند.

دفتر مطبوعاتی وابسته به داعش در دیر الزور تصاویری از هواپیمای سرنگون شده تحت عنوان «هواپیمای هم پیمانان صلیبی نصیری» منتشر کرد.

از سوی دیگر منابع عراقی از احتمال فرار سرکرده گروه تروریستی داعش از موصل عراق به سوریه خبر دادند و اعلام کردند فرار وی به علت شکست این گروه تروریستی در برابر نیروهای ارتش عراق صورت گرفته است.

شبکه رسانه‌ای عراق (آی‌ام ان) به نقل از سرتیپ بازنشسته «عبدالله حمدان» رئیس جنبش افسران آزاد در شهر موصل اعلام کرد: خبرهای تقریبا تایید شده‌ای وجود دارد که حاکی است ابوبکر البغدادی سرکرده گروه داعش از موصل به طرف سوریه فرار کرده است.

وی گفت: اطلاعات و گزارش‌های موجود حاکی است که ابوبکر البغدادی به همراه بیش از ۱۹۰ نفر از سرکرده‌های داعش از موصل به سوریه فرار کرده است و سرکردگی موصل را به معاونش ملقب به «ابوعبیده التونسی» که ماه ژوئن گذشته از سوریه به عراق آمد واگذار کرده است.

الشمری در این خصوص افزود: در پی پیروزی‌های ارتش در استان الانبار، عناصر داعش در موصل روحیه خود را از دست داده‌اند.

شبکه رسانه‌ای عراق در ادامه افزود: وزارت کشور عراق دهم نوامبر گذشته از زخمی شدن ابوبکر البغدادی و هلاکت شماری از سرکرده‌های این گروه در حمله نیروهای عراق خبر داده بود.

منبع: ابنا