تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۰:۲۵
کد مطلب : 32226
فرمانده مرزبانی ناجا

دانایی‌فر زنده است

فرمانده مرزبانی ناجا گفت:برای استفاده از پهباد در صیانت از مرزهای کشور در مرحله امضای قرارداد با شرکت‌های سازنده هستیم.

حسین ذوالفقاری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با وجود ناامنی در کشور همسایه غربی اظهار داشت: با وجود مرزبانان هوشیار ایران اسلامی امنیت کاملی در مرزهای غربی کشور حاکم است.

وی ادامه داد: در حال حاضر در مرزهای جنوبی و شرقی از پهباد برای برقراری امنیت  استفاده شده و در رزمایش اخیر که در کرمانشاه انجام شد تست برخی از امکانات فنی نیز در دستور کار قرار داشت.

فرمانده مرزبانی ناجا افزود: استفاده از بالن در مرزها برای نخستین‌بار در رزمایشی مورد تست نیروهای مرزبانی قرار گرفت که خوشبختانه این تست جواب داد و اکنون استفاده از پهبادها در مرحله امضای قرارداد با شرکت‌های سازنده است.

وی بیان کرد: سلاح، کالاهای برقی خارجی، پارچه، البسه و … از جمله کالاهای قاچاق کشف شده در مرزهای کشور بوده که از امسال تاکنون کشفیات آنها از افزایش چشمگیری برخوردار بوده است.

ذوالفقاری با بیان اینکه کشفیات امسال در این حوزه بین ۲۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش یافته است گفت:

در حوزه مواد مخدر شاهد کاهش کشفیات هستیم و این به واسطه استقرار بیشتر نیروهای مرزبانی در مرزهای خشکی کشور است که باز هم تاحدودی مسیر انتقال مواد مخدر را تحت تاثیر قرار داده است.

وی مطرح کرد: در زمینه قاچاق سوخت نیز امسال با کاهش نسبی برخوردار شده‌ایم که می‌توان به رقم ۱۲ درصد کاهش اشاره کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: در حوزه سلاح و مشربات الکلی نیز افزایش کشف داشته و در حال حاضر مرزهای کشور از امنیت ویژه‌ای برخوردار هستند.

این مسئول خاطر نشان کرد: در حال حاضر مشاهده افرادی تحت عنوان گروهک “داعش” در مرزهای غربی کشور گزارش نشده و این مرز در امنیت کامل برخوردار است.

فرمانده مرزبانی ناجا نیز درباره دانایی‌فر گفت: گروهگ موسوم به جیش العدل ابتدا ادعا کردند که دانایی‌فر را به شهادت رسانده‌اند که با دلایل کافی اثبات می‌کنیم این ادعا حقیقت ندارد.

ذوالفقاری تصریح کرد: تاکنون این گروهک مستندی دال بر شهادت دانایی‌فرد به ایران اسلامی نداده و می‌توان اعلام کرد که دانایی‌فر زنده است.