تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۲:۴۹
کد مطلب : 95331

دانشجویان دانشکده هنر توسط چه کسانی تحریک می‌شوند؟/رفت‌وآمد‌های “بودار” فارغ‌التحصیلان به دانشگاه

در حالی که انتظار می رفت با تغییر در وزارت علوم شاهد افزایش رشد علمی برخی از دانشگاه‌ها باشیم، برخی از دانشگاه ها همچنان به دنبال سیاسی کاری بوده و از مسیر علمی فاصله گرفته اند.

 

به گزارش  عصر آبادان تجمع های دانشجویی همواره در طول تاریخ دانشگاه ها محور برخی از تحولات بوده است و بسیاری از دانشجویان خواسته های به حق خود را از طریق تجمع‌ها پیگیری می‌کنند.

 

در سال های اخیر دیده شده است که برخی از دانشجویان با ارتباط گیری با شبکه‌های ضد نظام و معاند به پیاده نظامی برای پیش بردن اهداف بیگانگان در کشور می شوند.

 

این دانشجویان در ابتدا با پیگیری مطالبات صنفی دانشجویان را به صحنه کشانده و با مطرح کردن این امور در نهایت تجمعات را به اسم تجمعات سیاسی در رسانه‌های بیگانه مطرح کرده و خواسته های آنها را برآورده می‌کنند.

 

از سال ۹۲ تا کنون این تجمع ها در برخی از دانشگاه ها شدت گرفته است و تغییر در وزارت علوم هم نتوانست مانع این سیاسی بازی های دانشگاهی شود.

 

یکی از دانشگاه هایی که از آذر ماه ۹۲ توانسته است خوراک خبری رسانه‌های بیگانه و اپوزیسیون را فراهم کند،‌ دانشکده هنر تهران است که از همان موقع با پیگیری اهداف سیاسی، بسیاری از کلاس های درسی را به تعطیلی کشانده و توهین های زیادی به برخی از مسئولین نظام و دانشگاه کردند.

 

برخی از سران این تجمع‌ها با مصاحبه‌های گسترده با خبرگزاری‌ها و رسانه های ضد نظام و معاند مانند بی بی سی، هرانا، صدای آمریکا، سایت‌های منافقین و … و طرح خواسته های سیاسی خود از این تریبون‌ها نشان دادند که دلسوز دانشجویان نبوده و هدف اصلی آنها پیگیری خواسته های ضد نظام در دانشگاه است.

 

آنچه که در این میان جالب توجه است، حضور دو تن از دانشجویان به عنوان لیدر و رهبر اغتشاشات دانشجویی این دانشگاه با نام های «د.ا» و «ب.گ» پس از فارغ التحصیلی در این دانشگاه است.

 

این دانشجویان که با احتساب سنواتی که بیش از حد مجاز در اختیار آنها قرار داده شده بود، از بهمن ماه سال گذشته تا کنون به صورت غیر قانونی در این دانشگاه حضور داشته و در پی سامان دهی اغتشاشات و تجمعات بعدی دانشجویان هستند.

 

یکی از این دانشجویان با توجه به اینکه مدرک ارشد رشته خود را از این دانشگاه دریافت کرده، دوباره در همان رشته در مقطع کارشناسی آزمون داده و در این دانشگاه پذیرفته شده است که این موضوع خلاف مقررات وزارت علوم است.

 

این در حالی است که به خاطر سوابق این افراد در ساماندهی و ارتباط گیری با رسانه های ضد نظام، حضور دوباره آنها در دانشگاه مستلزم تأیید حراست وزارت علوم است.

 

از طرف دیگر حراست فعلی این دانشگاه که رابطه فامیلی نزدیکی با ریاست این دانشگاه داشته، تا کنون امتیازات زیادی به این دانشجویان در خصوص عدم تدریس برخی از اساتید و همراهی با این افراد در اجرای مراسم های فرهنگی در دانشگاه داده است.

 

به نظر می رسد ادامه روند فعلی در این دانشگاه با وجود همراهی برخی از اساتید مسئله دار دانشگاه با این دو دانشجو، هزینه های زیادی را برای دانشگاه برجای خواهد گذاشت.

 

در همین راستا یکی از خواسته های این دانشجویان برکناری برخی از مسئولین دانشگاه و حضور اسانید بازنشسته و مسئله دار به جای آنها بوده که در برخی از موارد خواسته های آنها محقق شده است.

 

از طرف دیگر امور فرهنگی دانشگاه به دست دانشجویان مسئله دار سپرده شده است که سابقه مشخصی در خصوص برخی از اقدامات در دانشگاه داشته اند؛ این دانشجویان در سوابق خود محکومیت در کمیته انضباطی و اغشاش در دانشگاه را داشته اند.

 

با تغییر وزیر علوم انتظارها به سمت بهبود وضعیت دانشگاه ها و افزایش رشد علمی این مراکز علمی می‌رفت؛ اما به نظر می رسد یک سال زمان مناسبی برای جلوگیری از برخی از اقدامات حاشیه ای در دانشگاه ها نبوده است.

منبع: دانا