تاریخ انتشار خبر: ۶ , آبان, ۱۳۹۴ | ۲۳:۵۹:۰۰
کد مطلب : 102699
هر شهروند یک انتقاد /

دانشگاه غیرانتفاعی اروندان خرمشهر ؛ مفلس ، بی برنامه یا کم کار ؟ / انتظار سه ماهه برای درج امضای رییس پای یک برگه!

عصر آبادان: موسسه غیرانتفاعی اروندان خرمشهر ، برای بازگشت یک مبلغ ناچیز یه دانشجو ، سه ماه وقت خواست.

arvandan

به گزارش عصر آبادان ؛ آنچه در دانشگاه های ما معمول شده این است که اساساً دانشجو قبل از اینکه بخواهد اقدام به هر کاری اعم از ثبت نام ، انتخاب واحد و شرکت در آزمون پایان ترم و … باید از دالان پرمخاطره! امور مالی بگذرد.

به قول آن دوست دانشجو و در یک کلام و به بیان ساده تر ، به ما اینجور فهمانده اند که اول فلان مبلغ را به حساب دانشگاه واریز کن بعد تازه بیا با هم حرف بزنیم!

داستان ما و دانشگاه اروندان (موسسه آموزشی غیر انتفاعی) خرمشهر اما دقیقاً پروسه برگشت پذیری این روند است.یعنی زمانی که دانشجویی به هر دلیل از ثبت نام منصرف می شود و حالا باید مبلغ اولیه ای که به حساب دانشگاه واریز شد ، به دانشجو برگشت داده شود.

اخیراً یکی از شهروندان جوان آبادانی که در رشته مهندسی شهرسازی موسسه اروندان خرمشهر پذیرفته شد به دلیل حد نصاب نرسیدن دانشجویان این رشته ، ناچار به انصراف شد.

این فرد پس از انجام روند انصرافی خود حالا به امور مالی رسید و باید مبلغ اولیه ثبت نام (۵۰۰ هزار تومان) را از دانشگاه پس بگیرد.

نکته اما این است که متصدی امور مالی این موسسه غیر انتفاعی در اظهار نظری عجیب گفت: شماره حساب خودتان را به ما بدهید و منتظر بمانید طی سه ماه آینده پول به حساب شما واریز می شود.

این دانشجوی انصرافی در گفت و گو با عصر آبادان با اعلام نارضایتی از عملکرد این موسسه گفت: در روز اول بدون هیچ معطلی یک شماره حساب به من دادند و گفتند برو واریز کن و بعد بیا تا کارهای ثبت نام شما را انجام دهیم.

وی افزود: حالا یکسال گذشت و رشته مورد نظر به حد نصاب دانشجو نرسید و ناچار به انصراف شدم.پس از طی مراحل انصراف ، امور مالی از من شماره حساب گرفت ولی تا کنون نتوانسته این مبلغ که در ظاهر باید برای یک دانشگاه غیر انتفاعی ناچیز باشد، به حساب من پرداخت کند.

این دانشجوی انصرافی خاطرنشان کرد: دو بار به متصدی امور مالی این موسسه که یک خانم است مراجعه کردم و هر بار در حال نوشیدن چای با بسکوییت بود و اینجور وانمود می کرد که چک شما باید توسط مدیر امضاء شود و مدیر فقط هفته ای یکبار به خرمشهر می آید و باید دو-سه ماهی صبر کنید تا خودمان به حساب تان واریز کنیم!

حالا از این اتفاق چند نتیجه می توان برداشت کرد:

۱- یا اینکه دانشگاه مفلس و بی چیز است و توان پرداخت ۵۰۰ هزار تومان به دانشجوی انصرافی را ندارد.

۲- از جنبه دیگر ، حضور یکبار در هفته رییس دانشگاه در مرکز ، نشان می دهد نظم و برنامه خوبی بر این دانشگاه حاکم نیست که امضای یک چک و پرداخت مبلغ حدود سه ماه زمان می برد.شاید این نتیجه محتمل باشد.

۳-ممکن هم هست که کارمندان امور مالی حال و حوصله کار را ندارند و قصد دارند با طمأنینه و آرامش! به انجام امور بپردازند تا این شغل سخت و طاقت فرسا به آنها چیره نشود.

۴- دلایل بعدی را شما بگویید…

 

انتهای مطلب/ج ن

 

 1. شرجی می‌گه:

  دانشگاه خوبی هست در حد انتظار هر جوان هزینه کم، سواد علمی بالا خلاصه مدرک راحت میتوان اخذ کرد.

 2. کعبی می‌گه:

  خدمت سایت عصر آبادان سلام
  از این که خبری هم در خصوص دانشگاه غیر انتفاعی (پولی) اروندان نوشتید ممنون و سپاسگزارم.
  خواهش میکنم، خواهش میکنم، خواهش میکنم، گزارشی از این مرکز به وزارت علوم تحقیقات ارسال کنید.
  اینجا جایی است که کمتر از ۶ ماه سه رئیس عوض شده.
  اینجا جایی است که هیچ آزمایشگاهی ندارد.
  اینجا جایی است که سلف سرویس ندارد.
  اینجا جایی است که نمازخانه ندارد.
  اینجا جایی است که خوابگاه ندارد.
  اینجا جایی است که مسئول ندارد.
  اینجا جایی است که از انقلاب اسلامی خبری نیست.
  اینجا جایی است که روابط پسر و دختر خیلی حسنه است.
  اینجا جایی است که از علم خبری نیست.
  خواهش میکنم شما بفرمایید اینجا کجاست؟

 3. سجادی می‌گه:

  متاسف که میتونم بگم در مدرسه ای در حال هدر رفتن عمر هستیم و ترمی کلی پول میدیم.
  فقط این را بگم که هم محیط و هم امکانات مدرسه ام در آبادان به مراتب بهتر از این دانشگاه است.

 4. محمد می‌گه:

  با سلام
  من دانشجوی این موسسه هستم. با وجود اینکه اکثر درسهامون آزمایشگاه دارند از اول ترم تا بحال حتی یک آزمایشگاه وجود ندارد. مسئولین قول دادند که در حال رایزنی هستند که از امکانات یکی از دانشگاهها برای آزمایشگاهها استفاده بشه.
  من واقعا پشیمانم که عمرم را در .. ای به اسم موسسه اروندان سپری میکنم. کاش میشد فیلمی از فضای این به اصطلاح موسسه بگذارید در ایت سایت وزین و پر بیننده عصر آبادان. اون موقه معنی خرابه را میفهمیدید.
  همه اینهایکطرف اساتیدی که اینجا تدریس میکنند واقعا الفبای مدرسی را نمیدانند. خدا کنه که زودتر مسئولین وزارت علوم به داد این موسسه برسند.

 5. اسماعیل می‌گه:

  بنظرم ۵ ماه واسه ارجاع هزینه انصرافی خیلیه ولی رفیق خودم تو دانشگاه آزاد آبادان خواست انصراف بده که مسئولان محترم مالی اونجا گفتن که طبق قانون و تبصره های خودشون باید یه مبلغی بابت جریمه انصراف و ضایع کردن حق دانشجوی دیگری بپردازه که متاسفانه نزدیک به یک میلیون و پونصد بابت انصرافی ازش گرفتن. حالا به هرحال این اروندان دمش گرم که هیچی نمیگیره و مبلغتو بهت برمیگردونه.

 6. اسماعیل می‌گه:

  متاسفم واسه اشخاصی که با بزرگ کردن یه موضوع، سعی در بد جلوه دادن یه ارگان دولتی یا خصوصی میشن. من خودم دانشجوام و هنوزم درحال تحصیلم.ریاست اونجا دکتر سعیدیه و همیشه که من کلاس دارم میبینم اونجا تشریف دارن.تازه الانم که دانشگاه جاش عوض شده میبینم که خود رئیس داره صندلی بلند میکنه.واسه بحث انصرافی نظری ندارم

 7. اسماعیل می‌گه:

  من دانشجوی اونجا هستم تمام این مطالب کذب است .. رئیس خرمشهریه و هرروز دیده میشه تازه متصدی امور مالی آقا است نه خانم درسته دانشگاه کمبود داره ولی نه در این حد من انصراف دادم و پولم رو بعد از یه ماه گرفتم

 8. احمد می‌گه:

  مدیر هفته ای یکبار میاد یعنی عمق فاجعه

  • امین می‌گه:

   ولی رئیس دانشگاه خرمشهری است از جایی نمیاد که هفته ای یه بار بیاد اتفاقا هر روز تو دانشگاه بعد هم اروندان خرمشهر فقط عمران اجرایی دار نه شهرسازی

 9. میلاد می‌گه:

  من که دوسال پیش توی همین دانشگاه همچین اتفاقی برام افتاد