تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۰:۵۰
کد مطلب : 36006

دختر امیر داعش را بشناسید+عکس

«سجی الدلیمی»؛هویت همسر یا دست‌کم یکی از همسران «ابوبکر البغدادی» در رسانه‌های مختلف عربی منتشر شده که نشان می‌دهد وی دختر یکی از امرای تکفیری عراقی در سوریه است و زمانی آرایشگری و خیاطی می‌کرده است

 

به گزارش عصر آبادان ؛ شبکه خبری «العربیه» با انتشار عکس همسر یا دست کم یکی از همسران «ابوبکر البغدادی» خلیفه خود خوانده گروه تکفیری داعش، گزارشی درباره زندگینامه این زن منتشر کرد.

گفته می شود نام همسر بغدادی، «سجی حمید الدلیمی» است که عکسی از او در پایگاه‌های اینترنتی منتشر شده که لباسی مشکی به تن دارد.

روزنامه «السفیر» لبنان نیز که چند ماه پیش از این هویت او را فاش کرده، الدلیمی را معمای پرونده آزادی راهبه‌های معلولا دانسته بود.

سجی الدلیمی طی تبادل راهبه‌های «معلولا» از زندانهای سوریه آزاد شد و نام او برای آزادی از سوی گروه تروریستی جبهه النصره به دمشق داده شد.

وی دختر بزرگ «حمید ابراهیم الدلیمی» عراقی یکی از امرای گروه تکفیری داعش در سوریه است. پدرش از بنیانگذاران و تامین‌کنندگان مالی این گروه به شمار می‌رفت که طی یک عملیات نظامی ارتش سوریه در «دیرعطیه» در ۳۰ سپتامبر گذشته کشته شد.

سجی از همان روزهای نخست جنگ به همراه برادرش در سوریه حاضر بود. با وجود اینکه وی در استان «الانبار» یک آرایشگر بود و گه‌گاه خیاطی می‌کرد، اما از طریق همسر اولش «فلاح اسماعیل جاسم» که یکی از فرماندهان ارتش صدام بود با جنگ آشنایی داشت. همسر اول او در درگیری‌های استان الانبار در سال ۲۰۱۰ کشته شد.

اعضای خانواده دلیمی همگی با آنچه که آن را «جهاد» می‌خوانند، آشنایی داشتند. خواهر سجی به نام «دعاء» نخستن زن انتحاری در اربیل بود که در ۸ سپتامبر ۲۰۰۸ قصد داشت خود را در یک تجمع کردی در اربیل منفجر کرد. وی در انتقام خون همسرش «حارث امیر» یکی از سرکرده‌های داعش در منطقه «العامریه» در بغداد این نقشه را داشت که اشکال فنی موجب شد که دعاء از یک مصیبت جان سالم به در برد زیرا وی کمربندی انفجاری از ماده تخریب‌کننده قوی «C4» بسته بود.

«عمر الدلیمی» برادر دیگر سجی ریاست یکی از یگان‌های داعش در «القلمون» را برعهده دارد. برادر کوچکتر او «خالد» که تنها ۱۵ سال سن داشت دو سال پیش در صفوف «کتیبه الخضراء» در جبهه قاره که اکنون به دست ارتش سوریه است فعالیت داشت.

خانواده دلیمی با سران جبهه النصره در یبرود و داعش روابط زیادی دارند به طوری که پدر این خانواده پیش از مرگش در کنار«ابی مالک التلی» امیر جبهه النصره در جبهه القلمون می‌جنگید.