تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۷:۵۷:۲۹
کد مطلب : 23935

دختر ۱۶ ساله آلمانی به داعش پیوست

اخیرا انتشار خبر سفر دختر ۱۶ ساله آلمانی به سوریه و پیوستن وی به گروه‌های تکفیری جنجال بسیاری را در جوامع غربی به راه انداخته است.

دختر 16 ساله آلمانی به داعش پیوستگروهک‌های تکفیری با صرف هزینه‌های مالی هنگفت در کشورهای مختلف کلاس‌ها و دوره های آموزشی برای شستشوی مغزی افراد مختلف و جذب آنان برگزار می‌کنند که در جدیدترین مورد یک دختر ۱۶ ساله آلمانی به داعش پیوسته است.

پس از برگزاری  انتشار خبر سفر دختر ۱۶ ساله آلمانی به سوریه و پیوستن به صفوف گروه‌های تکفیری که در این اواخر در صفحات مختلف اینترنتی منتشر شده، جنجال بسیاری را در کشورهای غربی به راه انداخته است، به ویژه آنکه هر روز بر تعداد این دختران و زنان افزوده می‌شود.

«من اکنون القاعده را دارم» جمله‌ای است که «سارا» برای دوستش به محض رسیدن به سوریه نوشت و این موجب بهت و حیرت همکلاسی‌هایش در شهر «کنستانس» در جنوب آلمان شد.

اما این پایان کار نبود، پس از آن یک دختر دبیرستانی دیگر که بیش از ۱۵ سال نداشت نیز در صفحه فیس بوک خود نوشت که «از همسران خود در میدان‌های جهاد حمایت می‌کنیم و برای آنها مجاهد به دنیا می‌آوریم».

سارا طی تعطیلات زمستانی آلمان را به قصد سوریه ترک کرد و برای این کار نقشه دقیقی کشیده بود. وی امضای پدرش را مبنی بر رضایت وی از سفرش جعل کرده بود.

اما نکته مهم و جالب واکنشی بود که در قبال سفرش به سوریه صورت گرفته بود، چرا که وی پس از اعلام خبر سفر خود به سوریه با استقبال بسیاری مواجه و از جهاد وی در سوریه تقدیر شده بود.

«ام عزیز» نام جدیدی است که سارا برای خود برگزیده و در ۴ ژانویه با مجاهدی آلمانی از اهالی «کواونیا» ازدواج کرده و به اعتقاد دولت آلمان آنها هر دو در سوریه در صفوف داعش حضور دارند و اطلاعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد، سارا مستقیماً در مبارزات مشارکت دارد.

منابع آلمانی می‌گویند، هم اکنون بیش از ۲۷۰ تبعه آلمانی در سوریه حضور دارند.

چندی پیش نیز روزنامه دی‌ولت آلمان در گزارشی با اشاره به شستشوی مغزی جوانان این کشور توسط گروه‌های افراطی و تروریست اعلام کرد دختران جوان آلمانی برای ازدواج با جنگجویان سوریه عازم این کشور می‌شوند.

بعد از افزایش تعداد گزارش‌های مربوط به ناپدید شدن دختران جوان و عدم بازگشتشان به خانه،‌ نیروهای امنیتی آلمان این دختران را تحت پیگرد امنیتی قرار دادند.

روزنامه دی ولت فاش کرد بیش از ۲۰ دختر نوجوان آلمانی به هدف ازدواج با تروریستها در سوریه به این کشور رفته اند.

 

دی ولت نوشت بعد از افزایش تعداد گزارشهای مربوط به ناپدید شدن دختران جوان و عدم بازگشتشان به خانه،‌ نیروهای امنیتی آلمان این دختران را تحت پیگرد امنیتی قرار دادند.

 

دراین راستا پلیس آلمان، گزارشی را از خانواده یک دختر به نام «سونیا» دریافت کردند که پدرش الجزایری و مادرش آلمانی است. پلیس بعد از تحقیقات و پیگرد امنیتی این دختر ۱۶ ساله را به همراه مدارک تقلبی در جنوب آلمان بازداشت کرد.

بعد از بازجوئی از او مشخص شد وی قصد داشته است از آلمان به سوریه برود تا به دختران دیگری که پیش از وی به سوریه رفته اند ملحق شود. سونیا در بازجوئی گفته است بزرگترین آرزویش این است که همچون همسران پیامبر و همسران صحابه که در جنگها و درگیری‌ها در کنار همسرانشان بوده‌اند به جنگجویان سوریه بپیوندد.

 

سونیا همچنین گفته است او و همکلاسیهایش از طریق اینترنت جذب شده‌اند و مستقیم با کسی (عوامل جذب نیرو برای ارسال به سوریه) در ارتباط نبوده اند. زمانی که از سونیا سئوال شده است آیا درباره جهاد نکاح و دست به دست شدن در میان جنگجویان اطلاع دارد پاسخ داده است اینها همه دروغ است و صحت ندارد.

 

در این راستا روزنامه آلمانی داس بیلد هم گزارش داد مراکز امنیتی آلمان درباره این احتمال که آلمان به زودی با حملات تروریستی مواجه شود هشدار داده اند.

 

شمار جنگجویان آلمانی که در پایان سال قبل ۲۰۰ نفر بوده‌اند به ۳۰۰ نفر در اوایل امسال رسیده‌اند. در این راستا طبق گزارش دستگاههای اطلاعات امنیتی آلمان جنگجویان آلمانی در منطقه‌ای در شمال سوریه برای خود شاخه جنگجویان آلمانی را تشکیل داده‌اند.

منبع: فارس