تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۷:۴۸:۴۴
کد مطلب : 25725

درآمد فاز دوم هدفمندی کجا مصرف شود؟

نایب رئیس فراکسیون کارگری گفت: باید درآمد حاصل از اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها به سمت اقشار آسیب پذیر از جمله افراد تحت پوشش سرازیر شود.

 نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه به اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: معتقدیم عدالت به معنای توزیع یکسان ثروت نیست.

وی افزود: اجرای فاز دوم هدفمندسازی یک ضرورت است اما باید توجه داشته باشیم که این مرحله باید تکمیل و براساس قانون اجرا شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: توجه به اقشار آسیب‌پذیر از جمله افراد تحت پوشش از جمله ضرورت‌هایی است که باید در اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها به آن توجه شود.

وی اظهار داشت: قانون هدفمندسازی یارانه‌ها به این موضوع تاکید دارد، همچنان که هدف نظام جمهوری اسلامی ایران نیز توجه به افشار آسیب‌پذیر است.

نایب فراکسیون کارگری تصریح کرد: معتقدم افراد تحت پوشش از جمله بهزیستی باید مورد توجه قرار گرفته و درآمد حاصل از فاز دوم هدفمندسازی به سمت این گروه سرازیر شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید به گونه‌ای اقدام شود تا مردم از جمله اقشار آسیب‌پذیر از جمله افراد تحت پوشش از اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها ضرر نکنند.

قاضی‌پور در پایان خاطر نشان کرد: حدود ۸۰۰ هزار خانواده سرپرست یا اعضای معلول هستند در نوبت ثبت‌نام بهزیستی قرار دارند بنابراین ضروری است به این حوزه توجه ویژه شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران