تاریخ انتشار خبر: ۵ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۱:۱۸
کد مطلب : 79091
الجزیره در صدر، ژاپن در تحریم؛

درآمد نجومی مراکز خبری از ال کلاسیکو

ارزان ترین فیلم تبلیغاتی تهیه شده در بخش ورزشی الجزیره در مدت زمان کمتر از ۱۰ ثانیه برای پخش در بین دو نیمه معادل ۳۳۰۰ دلار عنوان شده که از سوی یک کمپانی قطری حمایت می شود و محصولی ورزشی است.

جدال دو تیم رئال مادرید و بارسلونا در نیوکمپ کلید می خورد و خلاصه هیجان در اوج است، در این میان مردم چیزی جز زیبایی و جذابیت نمی بینند، اوج نورپردازی، اوج صدابرداری، اوج گویندگی، همه چیز در اوج است و نوکمپ هم اتفاقا در اوج.

یک دیدار دیدنی و قدیمی که تحت هر شرایطی غیز قابل پیش بینی بوده است و بنگاه های خبری را تحت الشعاع عظمت خود قرار می دهد.

درآمد نجومی مراکز خبری از ال کلاسیکو

به گزارش رویترز، حداقل ۲۰ سخنرانی در فضای اجتماعی و سیاسی در سطح جهان به خاطر ال کلاسیکودربی لغو و به زمان دیگری موکول شده است، کنی سامرت نویسنده کهنه کار فرانس ۲۴ در این باره می نویسد:«نمی شود در شبی که دو تیم رئال مادرید و بارسلونا به جان هم می افتند، با یک سخنرانی سیاسی به جان فکر مردم افتاد»

فارغ از نتیجه بازی، در این فرصت نگارشی به پدیده ای به نام درآمدزایی خواهیم پرداخت آن هم در یک نگاه کلی و فرا فوتبالی بلکه تنها زیر سایه شهرآورد بزرگ اسپانیا و ال کلاسیکو دربی رویایی.

درآمد نجومی مراکز خبری از ال کلاسیکو

در صدر درآمدزایی، شبکه تصویری و خبری الجزیره را می شود مشاهده کرد که با دریافت بیش از ۳۰۰ فیلم کوتاه تبلیغاتی قبل، بین و بعد از جدال دو تیم رئال مادرید و بارسلونا یک رکورد تاریخی بر جای گذاشته است.

این ۳۰۰ فیلم تبلیغاتی از یک ماه پیش آماده شده و قرار است حتی تا یک هفته بعد از ال کلاسیکو دربی در برنامه هایی که به بهانه تحلیل این بازی پخش می شود، مدام منتشر شوند.

ارزان ترین فیلم تبلیغاتی تهیه شده در بخش ورزشی الجزیره در مدت زمان کمتر از ۱۰ ثانیه برای پخش در بین دو نیمه معادل ۳۳۰۰ دلار عنوان شده که از سوی یک کمپانی قطری حمایت می شود و محصولی ورزشی است.

به این فضا، زیرنویس ها، مارک و آرم‌هایی که در گوشه تصاویر در میان بازی حک می شوند، برخی تابلوهای تبلیغاتی دور زمین که از سوی دروبین الجزیره بیشتر نمایش داده می شوند و خوش آمدگویی کمپانی ایتالیایی قبل از بازی را نیز در نظر بگیرید و شاید با این اوصاف حدس میزان سود مالی این شبکه در یک شب رویایی، خیلی سخت نباشد.

بعد از شبکه الجزیره اسپورت، به استناد گزارش منتشر شده از اسپورت کاتالونیا، شبکه ورزشی تحلیلی رای ایتالیا بیشتر سود را داشته است، شبکه رای که در ۱۵ کشور اروپایی، ۲۳ کشور آسیایی، ۴ کشور عربی و بیش از ۲۰ کشور آفریقایی شعبه فعال دارد، برای پوشش تصویری و صوتی بازی رئال مادرید و بارسلونا هزینه زیادی کرد و آن طور که نویسنده اسپورت کاتالونیا نوشته گویا وسواس این شبکه از شبکه سوم اسپانیا برای پوشش درست این بازی بیشتر بوده است.

درآمد نجومی مراکز خبری از ال کلاسیکو

گفته می شود شبکه خبری رای، در بخش ورزشی تنها برای آگهی های بین دو نیمه معادل ۸۰۰ هزار یورو درآمد داشته که در این میان کمتر یک ۱۰ درصد آن را به حساب فدراسیون فوتبال اسپانیا واریز کرده است چرا که برای رعایت حق پخش بازی های لالیگا باید با فدراسیون فوتبال اسپانیا حساب و کتاب کند.

در ال کلاسیکو دربی امسال اما ژاپنی ها در تحریم عجیبی به سر می برند، شبکه ورزشی ژاپن از ۵ ماه پیش اتاق شیشه ای خود در نوکمپ را از دست داده و مدیر استادیوم بارسلونا این اتاق ارزشمند و درآمد زا را به الجزیره اسپورت سپرده است. قیمت این اتاق شیشه ای که برای گزارش زنده از داخل نوکمپ طراحی شده و دوربین مرکزی نیز به اراده تهیه کننده همین شبکه تصاویر خاصی را شکار می کند، برای هر نیمه معادل ۱۵ هزار یورو قمیت گذاری شده است.

تعجبی هم ندارد چرا که همین شبکه تصویری با ۱۷ ثانیه تاخیر و به شرط پاک نشدن آرم الجزیره اسپورت از روی صفحه این حق پخش را به بیش از ۲۰ شبکه تصویری عرب زبان دیگر نیز فروخته و از این بابت بدون در نظرگرفتن تبلیغات بازرگانی خود به خود سود کرده است.

در این میان البته سود اصلی نصیب فدراسیون فوتبال اسپانیا و دو باشگاه رئال مادریدو بارسلونا می شود که از همه این فعالیتها خبر دارند و حق خود را نیز دریافت می کنند.

ژاپن از مدت ها پیش به سمت فوتبال آمریکای جنوبی حرکت کرده و پخش مستقیم بازیهای لالیگا را از دستور کار خود خارج کرده است و مورد غضب مدیر برنامه های اسپانیایی است و در این بازی هم خبری از حضور پر رنگ ژاپن در عرصه خبری نبود.