تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , مهر, ۱۳۹۳ | ۰۱:۰۷:۳۷
کد مطلب : 49878

درخواست برای رفع قصر؟!

با توجه به این شرایط، شما وضعیت سران فتنه در حصر – بخوانید قصر – را در این سال ها چگونه ارزیابی می کنید؟ نظر شما درباره نامه مطهری به روحانی و واکنش دولت چیست؟ به نظر شما روحانی و دولت واقعا به دنبال رفع حصر – بخوانید قصر – هستند؟ آیا حصر – بخوانید قصر- در این سال ها به نفع سران فتنه نبوده است؟

 نامه علی مطهری به حسن روحانی درباره سران فتنه با واکنش های متعددی مواجه شده است.

حامیان فتنه، اصلاح طلبان فراری و شخصیت ها و رسانه های خارج نشین ضدانقلاب در صف مقدم حمایت و پشتیبانی از نامه مطهری قرار گرفته اند. از طرفی، واکنش های منفی به این نامه نیز همچنان ادامه دارد.

دولت نیز به این نامه واکنش نشان داده و محمدباقر نوبخت ضمن تعریف و تمجید از شخصیت علی مطهری، با بیان اینکه “دولت در پاره‌ای موارد که ضروری نمی‌داند، موضوعی را رسانه‌ای نمی‌کند” گفته است که “دولت قطعا نسبت به این موضوع بی‌تفاوت نیست و ما بر خود فرض می‌دانیم تعهداتی که جناب آقای رئیس‌جمهور فرمودند را انجام دهیم.”

میرحسین موسوی، مهدی کروبی، زهرا رهنورد و فاطمه کروبی پس از انتخابات ۸۸ با وجود مواضع خود در طول ۸ ماه فتنه، تا اسفندماه سال ۸۹ آزادانه به فعالیت می پرداختند. بر این اساس تا یک سال و ۸ ماه پس از انتخابات ۸۸، هیچ محدودیتی برای سران فتنه اعمال نشده بود اما در این زمان، و بعد از دعوت علنی سران فتنه از هواداران خود برای لشگرکشی خیابانی، حصر خانگی آنان آغاز شد. با این وجود، در اردیبهشت ۹۰، فاطمه کروبی هم از حصر خارج شد.

بسیاری از ناظران سیاسی، حبس خانگی سران فتنه را رحمت نظام به این افراد می دانند چراکه محاکمه آنها احتمالا به مجازات سنگینی منتج خواهد شد. از طرفی، شرایط نگهداری سران فتنه به دلیل برخورداری از امکانات و حتی عدم تغییر دائمی محل اقامت آنها، حصر را بیش از پیش به “قصر” شبیه کرده است!

با توجه به این شرایط، شما وضعیت سران فتنه در حصر – بخوانید قصر –  را در این سال ها چگونه ارزیابی می کنید؟ نظر شما درباره نامه مطهری به روحانی و واکنش دولت چیست؟ به نظر شما روحانی و دولت واقعا به دنبال رفع حصر – بخوانید قصر – هستند؟ آیا حصر – بخوانید قصر- در این سال ها به نفع سران فتنه نبوده است؟ نظر خود را برای ما بنویسید.

 1. حمیدرضا می‌گه:

  با سلام، اینان باید شکرگذار درگاه الهی باشند و برای بقا نظام مقدس جمهوری اسلامی دعا کنند که نگذاشته مردم به آنان صدمه ای بزنند. رفت آمد آنان در خیابان ها فقط حرکتی فیزیکی محسوب می شود. اظهارات آنان، دیدار گاه و بیگاه خیلی از مقامات بخصوص میهمانان خارجی و …. . به این نمی گویند حصر خانگی بلکه عبارت تحت محافظت بیشتر برازنده آنان است.

 2. ناشناس می‌گه:

  با سلام
  ۱-میشه لطفا چند تا از این بسیاری از ناظران سیاسی که میفرمایید نام ببرید؟
  ۲- میشه چند وقت (نه ۳ سال)شما و اون ناظران سیاسی به همراه خانواد ه هاشون به اون قصر برین و ببینید چطور؟
  ۳- توی کدوم قصر اجازه دیدن فرزندانتون هم بتون نمیدن؟
  ۴- از خدا بترسید